acem2019delhi.com

Tefsirde Semantik Metod

Responsive image
Allâh Te‘âlâ’nın insanlığa son hitâbı olan Kur’ân-ı Kerîm, ebedî sa‘âdete ulaşmak isteyen her mü’minin, üzerinde düşündüğü, anlamaya çalıştığı ve anladıklarını yaşamayı amaçladığı bir kitaptır. İslâm Dîni’nin birinci temel kaynağı olan Kur’ân-ı Kerîm, nâzil olduğu “Asr-ı Sa‘âdet”ten günümüze kadar tefsîr edilmeye gayret edilmiş, içindeki ma‘nâlar insanlığın istifadesine sunulmaya çalışılmıştır. Sâhili bulunmayan bir okyanus olan Kur’ân’ın ve O’nun âyetlerinin derinliklerindeki ma‘nâları ortaya çıkarabilmek için de farklı tefsîr yöntemleri uygulanmıştır. Bu yöntemler içinde, kökleri mâzide olup, günümüzde değeri yeni anlaşılmaya başlanan “Semantik Metod”, elinizdeki çalışmada tafsîlatlı bir şekilde îzah edilmiştir.Bu ilmî araştırmada, “Semantik Metod” hakkında teorik bilgilerle yetinilmemiş aynı zamanda bu yöntemin uygulanışına bir misâl olması açısından, Kur’ân’ın önemli anahtar kelimelerinden “Kavm” kelimesinin “Semantik Analiz”i yapılmıştır. Böylece “Kavm” kelimesine dâir geçmişte ve günümüzdeki yanlış anlamalar ortaya konularak, kelimenin “Semantik Tanım”ı yapılmıştır. Söz konusu semantik tanım çerçevesinde, “Kavm”in, “Kur’ân Siyâkı”ndaki ma‘nâları tesbit edilmiştir. 
YAYIN TARİHİ:
2018-06-01
DOSYA BOYUTU:
6,79
ISBN:
6059852227
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Galip Gezgin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tefsirde Semantik Metod PDF

Tefsirde Semantik Metod harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Galip Gezgin. Okuyabilirsin Tefsirde Semantik Metod sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...d. Ali Galip Gezgin din - araştırma. Bu yöntemler içerisinde Kur\'an\'ın bizatihi önerdiği bir metod olan \"semantik\" elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şekilde izah edilmiştir ... Tefsirde Semantik Metod - Ali Galip Gezgin | Kitapaktif.com ... . 42 TL. Bu yöntemler içinde, kökleri mâzide olup, günümüzde değeri yeni anlaşılmaya başlanan "Semantik Metod", elinizdeki çalışmada tafsîlatlı bir şekilde îzah edilmiştir. Bu yöntemler içerisinde Kur'an'ın bizatihi önerdiği bir metod olan semantik elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şekilde izah edilmiştir. Bu araştırmada sadece semantik hakkında metodolojik bilgilerle... Tefsirde Semantik Metod. %30. 17,59 TL. önerdiği bir metod olan "semantik" elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şe ... Tefsirde Semantik Metod Sözleri ve Alıntıları ... . Bu araştırmada sadece semantik hakkında metodolojik bilgilerle... Tefsirde Semantik Metod. %30. 17,59 TL. önerdiği bir metod olan "semantik" elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şekilde izah edilmiştir.Bu araştırmada sadece "semantik" hakkında metodolojik bilgilerl... Semantik Kur'an'ı anlamamızı kolaylaştıran yardımcı metodlardan biri belki de birincisidir. İmam Mâtüridî'nin de dahil olduğu pek çok İslam bilgini tarafından kullanılır ve ne yazık ki günümüz... Bu yöntemler içerisinde Kur'an'ın bizatihi önerdiği bir metod olan semantik elinizdeki çalışmada ayrıntılı bir şekilde izah edilmiştir. Bu araştırmada sadece semantik hakkında metodolojik bilgilerle...