acem2019delhi.com

Akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri

Responsive image
Elinizdeki kitap edebiyat, dil, felsefe, kelâm ve tasavvuf gibi birçok alanda eser vermiş olan Ebû Hayyân Tevhîdî’nin başta ünlü hocasıEbûSüleymanSicistânîolmaküzere çağdaşı olan ünlü bilginlerle yaptığı diyaloglardan veya önceki bilginlerin risalelerinden derlediğivezamanzamandakendiyorumuyla renklendirdiği konulardan oluşmaktadır. Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridir. Yeni Platoncu felsefenin yoğun etkilerini taşıyan bu kitap İslâm düşüncesinin oluşum safhalarında ruh, akıl ve eylem gibi konularda cereyan eden tartışmalara da bir ölçüde ışık tutmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-24
DOSYA BOYUTU:
3,4
ISBN:
6052223918
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ebu Hayyan Tevhidi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri PDF

Akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ebu Hayyan Tevhidi. Okuyabilirsin Akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arında ruh, akıl ve eylem gibi konularda cereyan eden tartışmalara da bir ölçüde ışık tutmaktadır ... Akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri %20 İndirimli... ... . Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridir. Yeni Platoncu felsefenin yoğun etkilerini taşıyan bu kitap İslam düşüncesinin oluşum safhalarında ruh, akıl ve eylem gibi konularda cereyan... 12.60 TL. ...önceki bilginlerin risalelerindenderlediği ve zaman zaman da kendi yorumuylarenklendirdiği konulardan oluşmaktadır.Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridir. Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridi ... Akıl, Ahlak, Eylem Ve Ruh Üzerine Akşam Sohbetleri - Ebu Hayyan... ... .Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridir. Kitabın ana konusu, ahlak, ruh ve insan eylemleridir. taşıyan bu kitap İslâm düşüncesinin oluşum safhalarında ruh, akıl ve eylem gibi konularda cereyan eden tartışmalara da bir ölçüde ışık tutmaktadır. Ana Sayfa. Son Eklenen Yayınlar. akıl, Ahlak, Eylem ve Ruh Üzerine Akşam ... Yeni Platoncu felsefenin yoğun etkilerini taşıyan bu kitap İslam düşüncesinin oluşum safhalarında ruh, akıl ve eylem gibi konularda cereyan eden tartışmalara da bir ölçüde ışık tutmaktadır....