acem2019delhi.com

Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Dostu Sosyal Politikalar

Responsive image
Engellileri sosyal politika kapsamına alma düşüncesi ve gereği, insan haklarının varlığı, toplumsal duyarlılığın artması, bilimsel anlamda sosyal politika alanının genişlemesi ve buna bağlı olarak sosyal devlet bilincinin ortaya çıkmasıyla mümkün olabilmiştir. Engellilere yönelik politikalar da, sosyal politikaların toplumsal barış, dayanışma,demokratik katılım ve fırsat eşitliği çerçevesinde sosyo-ekonomik kalkınma gibi temel hedefleri doğrultusunda geliştirilmiştir. Buna göre çalışma hayatına dönük engelli dostu sosyal politikalar, ister emek piyasasına, isterse alternatif korumalı istihdama yönelik olsun engelli işgücü için aktif istihdam politikaları geliştirmek anlamına gelmektedir. Değişik sebeplerden dolayı istihdamı mümkün olmayan engellilerin sosyal koruma veya bakım kapsamına alınması ise bütüncül sosyal politikaların bir görevidir. Elinizdeki bu kitap, Türkiye’de henüz oluşum sürecinde olan merkezî ve mahallî engelliler politikalarının dünyadaki gelişmelere paralel olarak nasıl ortaya çıktığını, istihdam, sosyal güvenlik ve bakım güvence modelleri açısından hangi aşamalarda olduğunu hem eleştiri, hem de öneri boyutlarıyla göstermektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-10-15
DOSYA BOYUTU:
12,19
ISBN:
6059852234
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Ali Seyyar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Dostu Sosyal Politikalar PDF

Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Dostu Sosyal Politikalar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Ali Seyyar. Okuyabilirsin Türkiye’de ve Dünya’da Engelli Dostu Sosyal Politikalar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lar, ister emek piyasasına, isterse alternatif korumalı istihdama yönelik olsun engelli işgücü için aktif ... Türkiye'de ve Dünya'da Engelli Dostu Sosyal Politikalar Ali Seyyar ... ... Sosyal Siyaset Kürsüsü - social policy - sozialpolitik. Ekim 2015 tarihinde Rağbet Yayınlarından çıkan "Dünyada ve Türkiye'de Engelli Dostu Sosyal Politikalar" isimli... Yerel yönetimler, fiziki mekanın engelli dostu haline getirilmesinden, kalkınma ve istihdama Anahtar Kelimeler: Engellilik, yerel yönetim, eşit vatandaşlık, sosyal politika. ...Engelli Dostu Sosyal Politikalar - 9786059852234 - - Engellileri sosyal politika kapsamina alma düsüncesi ... Dünya'da ve Türkiye'de Engelli Dostu Sosyal Politikalar ... . ...Engelli Dostu Sosyal Politikalar - 9786059852234 - - Engellileri sosyal politika kapsamina alma düsüncesi ve geregi, insan haklarinin varligi, toplumsal duyarliligin artmasi, bilimsel anlamda sosyal po....