acem2019delhi.com

Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok

Responsive image
"Türkiye’nin en büyük sorununun eğitim olduğunu düşünüyordum, kitabı baskıya hazırladığım şu sıralarda ise Türkiye’nin tek sorununun eğitim olduğunu düşünüyorum. Nitelikli bir eğitim, her şeyi ama her şeyi değiştirebilir.Kitap, kolaycılığa, özellikle siyaset üzerinden yapılan kolaycılığa ciddi eleştiriler içeriyor. Bilindiği üzere zaman zaman siyaset adamları topluma neredeyse gökteki yıldızları vaad ediyorlar ve bunun için sadece kendilerinin seçilmesinin yeterli olacağını söylüyorlar. Bu anlayışa göre Türkiye zaten büyük bir ülke, birazcık geçmişini hatırlasa, yollar, köprüler, binalar vs. yapsa birden bire ‘lider ülke’ oluverecek. Oysa ki anahtar, beton ve demirden inşaatlar yapmakta değil, iyi nesiller yetiştirmekte. Bu ise ancak ve ancak eğitimle mümkün olabilir. Eğitim dediğimizde ise kuru kuruya gidilen kursları, alınan dersleri değil, insanı bilgi ve değerler ile işleyen, onu bir noktadan alıp daha ileri bir noktaya taşıyan bir süreçten bahsediyoruz. Zaten kitabın en önemli iddiası, bizdeki eğitim sisteminin içi boş diplomalar dağıttığı, mezunların ellerindeki belgeleri gerçekte hak etmediği yönünde. Buna "eğitimde diploma açığı" veya "karşılıksız diplomalar" demeyi tercih ettik." Bu kitapla eğitim sisteminin gerçekleriyle yüzleşeceksiniz….
YAYIN TARİHİ:
2015-10-12
DOSYA BOYUTU:
12,63
ISBN:
6059927697
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Doç. Dr. Sedat Laçiner
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok PDF

Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Sedat Laçiner. Okuyabilirsin Neden Bizim de Bir Oxford’umuz Yok sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ürkçe. Items related to Neden Bizim De Bir Oxford'umuz Yok ... Sedat Laçiner on Twitter: "Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok..." ... . Kargo. Fiyat. Neden bizim de bir oxford'umuz yok. NEDEN BİZİM DE BİR OXFORD'UMUZ YOK kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. SEDAT LAÇİNER kitapları ve UFUK YAYINLARI 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... 12 TL'den. Neden Bizim de Bir Oxfordumuz Yok (ISBN: 9786059927697) Özellikleri, Teknik Detayları. "Türkiye'nin en büyük sorununun eğitim olduğunu düş ... Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok? - Home | Facebook ... . "Türkiye'nin en büyük sorununun eğitim olduğunu düşünüyordum, kitabı baskıya... @sedatlaciner YÖK'ü olanın Oxford'u olmaz. Replying to @sedatlaciner. @sedatlaciner Neden bizim de bir Oxford'umuz YÖK? ...ibrahim tatlıses'in içine oturmuş olacak ki hızını alamayıp bir de şöyle demiştir metni yazmıştım. "evet cahilim" diyordu sahnedeki ibrahim tatlıses... "urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık kardeşim?" Bu yüzden, yıllık harcırahı milli gelirimizi aşan bir Cambridge, bir Oxford, Zürih, Yale veya bir Aklı başında olanlar bir kenara, bizim öğrencilerin de, hocaların da genelinin o taraklarda bezi yok! Dr. Sedat Laçiner sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Umarız istediğiniz bilgilere ulaşmışsınızdır. Aşağıdan yorum atarak bize destek olmayı unutmayınız. Dr. Sedat Laçiner'in "Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok" adlı deneme kitabı çıktı. Laçiner, kitabının çıkışını sosyal medyada aynı başlıkla duyurdu.Ya sonrası.... Mesela bu yazımızda yazar Doç. Dr. Sedat Laçiner kitapları arasında yer alan Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Prof. Saçlı'nın öğrencilere bir de tavsiyesi var: İstanbul'u tanımayan, atom mühendisi olsa kıymeti yok. Örneğin: "Neden bizim de bir Oxford'umuz yok?" İngiltere'nin en prestijli üniversitelerinden birisi olarak gösterilen Oxford Üniversitesi Bu da bizimle bağlantıya geçmemelerini oldukça mantıklı hale getiriyor. Kaynak: NTV. Home / Books / Turkçe Kitaplar / Araştırma-İnceleme / Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok - Doç. $17.00. Availability: In Stock. Neden Bizim de Bir Oxford'umuz Yok - Doç. Neden Bizim de Bir Oxfordumuz Yok. Sedat Laçiner. "Türkiye'nin en büyük sorununun eğitim olduğunu düşünüyordum, kitabı baskıya hazırladığım şu sıralarda ise Türkiye'nin tek sorununun eğitim olduğunu......