acem2019delhi.com

Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım)

Responsive image
Hamd âlemlerin Rabb’i olan Allah’a; tüm selamlar âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz’e.Yaratıcının sözünü idrak, her kulun asli vazifelerinden biridir ki bunu yaptığında kulluğunun gereklerini ve Allah’a yönelişi tam olarak anlayıp sırat-ı müstakimde ilerleyebilsin. Yüce kitabımız indiği günden beri çeşitli yorumlara, açıklamalara konu olmuştur. Âlimler hadis-i şerifler ışığında ve kendi kavrayışları doğrultusunda açıklamaya çalışıp insanların ibadet ettikleri yüce varlığı tanımalarını kolaylaştırmaya çalışmışlardır. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu’l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri bu tefsiri yazmasının sebebini şöyle açıklamıştır: “Bir gün rüyamda Rasulüllah sırtımı sıvazlayarak ‘ümmetim için bir tefsir yaz.’ Buyurdu.”İşte elinizdeki bu kitap, yukarıda bahsedilen ulvî bir vesileyle yazılmış eserden bir tercüme ve tek tek kelimeler üzerine eğilerek mananın daha detaylı bir şekilde verilmesinin ürünüdür. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz sûrelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. Bu vesileyle manası tam olarak kavranmış ayetler, okuyucuda yeni bakış açıları ve İslam hakkında daha detaylı bir fikir elde etme fırsatı doğurmuştur. 
YAYIN TARİHİ:
2018-10-24
DOSYA BOYUTU:
4,23
ISBN:
6052056264
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İsmail Hakkı Bursevi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım) PDF

Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İsmail Hakkı Bursevi. Okuyabilirsin Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi (3 Cilt Takım) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arak 'ümmetim için bir tefsir yaz.' 50 ... Ruhul Beyandan Seçme Sureler > Recep Tutar > Kitap Kalbi... ... .40 €. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a; tüm selamlar âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'e. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler ... Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu... ... . Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a; tüm selamlar âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'e. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz surelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. İsmail Hakkı Bursevi. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Hamd âlemlerin Rabb'i olan Allah'a... Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz sûrelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam yelpazesinde çıkarılmıştır. Instagram मा Online islami alışveriş sitesi @arifankitapevi का 20 मन पराइएका, 5 टिप्पणीहरू: "Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım Hamd âlemlerin…" Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt TakımHamd Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Kısa ve günlük hayatta sık sık okuduğumuz surelerin kelime anlamları ve toplu manaları verilerek okuyucunun önüne geniş bir anlam Ruhu'l-Beyan Tefsiri Cilt: 3 (Ciltli). İsmail Hakkı Bursevi. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. Ruhul Beyan Tefsirinden Seçme Sureler Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi 3 Cilt Takım. Bu tefsirlerden biri olan Rûhu'l-Beyan asırlardır geniş bakış açısıyla insanlığın hizmetindedir. En muteber tefsirlerden biri de İsmail Hakkı Bursevî hz. yazdığı Ruhu'l Beyân tefsiridir. Bu tefsirden bölüm bölüm birebir alıntıları sizlerle paylaşacağız. Müslümanların Kâfir ve Münâfıklarla İlişkisi....