acem2019delhi.com

İstanbul'da Bir Ramazan

Responsive image
Hayatın büyük bir kısmını, kimliğini yeni yeni kaybetmeye başlayan İstanbul’da geçirmiş olan Edebiyat-ı Cedide döneminin ünlü şairi Cenab Şehabeddin’in eski bir gazetenin sararmış yaprakları arasında unutulup kalmış yazıları, eski İstanbul’u hatırlamak ve anlamak isteyen İstanbul sevdalıları için çok anlamlı. Cenab Şahabeddin’in, kitabın birinci kısmındaki “Ramazan Hasbihalleri” başlıklı makaleleri Anadolu’nun önemli bir kısmı ile İstanbul’un işgal altında bulunduğu bir sırada kaleme alınmış. 1920’de İstanbul’da Ramazan ayı, İstanbul’un geçmişi, şehrin tabii ve tarihi güzellikleri, bazı dini ve siyasi konularla I. Dünya Savaşı’nın memlekette açmış olduğu derin yaralar etrafında kaleme alınan bu yazıların hemen her satırında, Cenab Şehabeddin’in zeka ve ironisini görmek mümkün. İkinci bölümde ise, yazarın çoğu 1922 yılında Peyam-Sabah gazetesinde yayınlanan Ramazana, oruç, iftar ve bayramlar hakkındaki on üç makalesi yer alıyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-23
DOSYA BOYUTU:
4,28
ISBN:
9759953089
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cenab Şahabeddin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İstanbul'da Bir Ramazan PDF

İstanbul'da Bir Ramazan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cenab Şahabeddin. Okuyabilirsin İstanbul'da Bir Ramazan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kları tamamlandı. 1920’de İstanbul’da Ramazan ayı, İstanbul’un geçmişi, şehrin tabii ve tarihi güzellikleri, bazı dini ve siyasi 00 ... Cenab Şahabeddin - İstanbul'da Bir Ramazan | Sözcü Kitabevi ... .YTL Kapak / Resimleyen : Yetkin BAŞARIR Basım Yeri / Tarihi : İstanbul / 2006 - Ekim. 1501 yılında inşa edilen camii, Ramazan ayında yoğun ilgi görüyor. Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi. Ramazan ayında İstanbul'da en çok ilgi gören mekanlardan biri Sultanahmet Camii'dir. İstanbul ezan ve namaz saatleri ile Ramazan sahur iftar saatleri buradan takip edebilirsiniz. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bay ... İstanbul'da Bir Ramazan | benlikitap.com ... . İstanbul ezan ve namaz saatleri ile Ramazan sahur iftar saatleri buradan takip edebilirsiniz. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder. Ramazan ayı, manevi atmosfere bürünen İstanbul'un her bir köşesinde bir başka güzel yaşanacak. Eyüp- Beyazıt (R3 hattı) Ramazan hattının güzergâhı bu yıl da değişmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi iklimini, sanatsal ve kültürel etkinliklerle zirveye taşıyor. İstanbul'da bir marka sosyal tesisler....