acem2019delhi.com

Fermanlara Direnen Halk Ezidiler

Responsive image
Bu kitap, katliam-direniş, yok etme-varoluş ikilemiyle tarihte yerini alan bir toplumun gerçeklerine ayna tutma amacıyla kaleme alındı. Bu, bir anlamda 2000’li yıllardan sonra yakından gözleme fırsatı bulduğum bu insanlara bir minnet borcuydu. Kitap boyunca anlattıklarımdan da yola çıkarak sonuç bölümünde Êzîdîliğin ve Êzîdîlerin hâlâ doğru anlaşılmaya, bu ‘yalnızlık çemberi’nin kırılmaya ihtiyacı olduğunu, yoksa günümüz dünyasının ‘modern fermanları’ndan da kurtulamayacaklarını yazacaktım ki; Ağustos ayının başında yaşananlar, hem bu kitabın sonuç bölümünü genelde de Êzîdî tarihinin akışını değiştirdi. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73- ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzîdî göç yollarında olacak. On binlercesi acısını henüz tadacak. On binlercesi kaybettiklerinin yasını tutacak. Kutsal mekânlarına gidip, ‘IŞİD’den geriye kalanlar olmuşsa eğer’ Tanrı’nın onları neden bir kez daha zulümle sınadığını soracaklar. Bu kez tarihî belgelere, arşivlere ihtiyaç duymadan haberdar olduk bu soykırımdan. Soykırımın boyutları henüz tam olarak açığa çıkmadı. Ama şu tespiti net olarak yapmak mümkün; etnik, kültürel ve demografik bir ‘temizliği’ hedefleyen bu saldırılar, Êzîdîlerle ilgili tüm verileri altüst etti. Êzîdî inancını, kültürünü onların gördükleri zulmü yeni bir araştırmanın konusu haline getirdi.
YAYIN TARİHİ:
2016-07-27
DOSYA BOYUTU:
7,26
ISBN:
9753447072
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mazlum Özdemir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Fermanlara Direnen Halk Ezidiler PDF

Fermanlara Direnen Halk Ezidiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mazlum Özdemir. Okuyabilirsin Fermanlara Direnen Halk Ezidiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... bir toplumun gerçeklerine ayna tutma amacıyla kaleme alındı ... Fermanlara Direnen Halk Ezidiler - Mazlum Özdemir - Fiyatı & Satın Al ... . Fermanlara Direnen Halk Ezidiler. Marka : Belge Yayınları - İstanbul. Barkod : 9789753447072. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzidi göç yollarında olacak. 14 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Mazlum Özdemir. Bu kitap, katliam-direniş, yok etme-varoluş ... Fermanlara Direnen Halk Ezidiler - Mazlum Özdemir ... . Mazlum Özdemir. Bu kitap, katliam-direniş, yok etme-varoluş ikilemiyle tarihte yerini alan bir toplumun gerçeklerine ayna tutma amacıyla kaleme alındı. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler. Mazlum Özdemir BELGE YAYINLARI. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzîdî göç yollarında olacak. 10.36 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73- ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk yine aynı topraklarda... Fermanlara Direnen Halk Ezidiler kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler by Mazlum Özdemir, 9789753447072, available at Book Depository with free delivery worldwide. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Bu kitabı elinize alıp okuduğunuz zamanlarda halen on binlerce Êzidi göç yollarında olacak. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Fermanlara Direnen Halk Ezidiler by Mazlum Özdemir. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. 14 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. 11.02 TL. 72 fermanla -2007 yılındaki Şengal saldırısını da sayarsak 73 ama aynı zamanda ona karşı direnişle anılan bu halk, yine aynı topraklarda belki de vahşetin en ucubesine maruz kaldı. Fermanlara Direnen Halk Ezidiler...