acem2019delhi.com

Yeraltından Notlar

Responsive image
“Ben hasta bir adamım. Çirkin ve içi kinle dolu bir adam. Biliyorum ki karaciğerimden hastayım amane hastalığım hakkında bir şey biliyorum, ne de beni tam olarak neyin hasta ettiğinden haberim var.”Dostoyevski genel olarak insanın iç âlemine ışık tutar ancak bunu elinizdeki eserinde bir adım dahaileriye taşımış ve insan ruhunun trajedisini ortaya koymuştur. Esasen kitabı bu kadar ölümsüz yapanda bu husustur. Yeraltından Notlar, biçare bir insanın hayatın zorlukları karşısında ezilmesinin, içdünyasının yaralar almasının, benliğini dünyaya kabul ettirmek çabasındayken gitgide kendi içineçekilmesinin hikâyesidir. Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı eserlerinde değindiği birçokfelsefi ve ahlaki problemin temelleri bu romanda ortaya konulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
12,52
ISBN:
6058085077
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yeraltından Notlar PDF

Yeraltından Notlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Yeraltından Notlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kileri hakkında bilgiler. Yeraltından Notlar (Rusça: Записки из подполья, Zapiski iz podpolya), Dostoyevski'nin, Camus dahil olmak üzere birçok Batılı düşünürü varoluşçu anlamda etkilemiş bir klasik olarak kabul edilen kısa ... Dostoyevski - Yeraltından Notlar - Ne Okuyorum? ... ... yeraltından notlar. şükela: tümü | bugün. bir insan bir kitabı 4 kez okuyup her defasında farklı bir açı yakalayabilir mi? kitabın yazarı dostoyevski ise çok normal. Mehmet Ümit ÇEKİN. Usta yazar Dostoyevski'nin 'Yeraltından Notlar' adlı eserini incelemeden önce, onun yaşamına değinmek elzemdir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881 ): İlk roman İnsancıklar'ın çarpıc ... Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . Mehmet Ümit ÇEKİN. Usta yazar Dostoyevski'nin 'Yeraltından Notlar' adlı eserini incelemeden önce, onun yaşamına değinmek elzemdir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881 ): İlk roman İnsancıklar'ın çarpıcı konusu ve farklı kurgusuyla dikkatleri çekti.İnsan ruhunun derinliklerini sergileyiş gücüyle... Ama Heine, itirafını topluma, başkalarına sunan bir kimseden söz ediyordu. Oysa ben yazdıklarımı yalnız kendim içim yazıyorum.'(s.55) der Yeraltından Notlar'da Dostoyevski. Yeraltından Notlar, üzerinde oldukça fazla incelemeler yapılan eserlerden biri. Aslında bu tipteki kişilerin edebiyata yansımış ilk hali Yeraltından Notlar'daki karakter denilebilir. Yeraltından Notlar, yayımlandığı 1864 yılından beri öfke ve sessizliğin en güçlü manifestolarından biri olmuştur. "Yeraltından Notlar, hakikati...