acem2019delhi.com

Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği

Responsive image
İçinde bulunduğumuz dönemde gerek Avrupa'da ve gerekse ABD'de gerçekleşen seçim kampanyalarında en sık tartışılan konularının başında popülizm geldi. Avrupa'da son seçimlerde "popülist" olarak adlandırılan liderler politik fikirlerin niteliğinden daha ziyade "düzen karşıtlığı" bağlamında bu sınıflandırmaya tabi tutuldu. Fransa'da Marine Le Pen. Hollanda'da Geert Wilder aşırı sağcı: Yunanistan'da Syrıza lideri Aleksis Çipras. İspanya'da Podemos lideri Pablo Igleslas ve Birleşik Krallık'ta İşçi Parti lideri Jeremy Corbyn ise sol popülist siyasetin önde gelen liderleri olarak kabul edilebilir. Söz konusu popülizm rüzgarı etkileri 2017 Almanya seçimlerinde de kendisini göstererek Aşırı Sağ söylemlere sahip Almanya için Alternatif Parti (AfD) ve Aşırı Sol Parti Die Linke beklentinın üzerinden oyunu artırarak federal meclise girmeyi başardı. Bu popülıst dönüşüm siyasi pek çok belirsizleri ve kaygıları da beraberinde getirdi. Bu çalışmada, Avrupa'da yakın dönemde kayda değer bir yükselme ivmesi yakalayan popülist ve aşırı siyasal eğilimlerin artmasının yarattığı kaygılar, dış politika ve AB ilişkilerine bu eğilimlerin ne yönde dönüşüme neden olacağı tartışmalar ve bunların Türkiye - AB ilişkilerinde ne gibi dönemeçlere yol açabıleceği ülke incelemeleri ışığında ele alınmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-24
DOSYA BOYUTU:
8,19
ISBN:
6059963305
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yusuf Ertuğral
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği PDF

Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yusuf Ertuğral. Okuyabilirsin Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ürkiye- AB İlişkilerinin geleceği: Uluslararası Siyaset bağlamında AB- Türkiye ilişkileri ( Prof ... Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye - AB İlişkilerinin... ... . Ebru Canan Sokullu. İçinde bulunduğumuz dönemde gerek Avrupa'da ve gerekse ABD'de gerçekleşen seçim kampanyalarında en sık tartışılan konularının başında popülizm geldi. Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği Ebru Canan Sokullu Bilgesam Yayınları 9786059963305 Ebru Canan Sokullu. İŞBANK Frankfurt (Avrupa'dan yapılacak ödemeler için). Deals. Points Catalog. Home » Popülizmle ... Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye-AB İlişkilerinin Geleceği ... . İŞBANK Frankfurt (Avrupa'dan yapılacak ödemeler için). Deals. Points Catalog. Home » Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye AB İlişkilerinin Geleceği. ...kampanyalarında en sık tartışılan konularının başında popülizm geldi. Hatalı İçerik Bildir. Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye - AB İlişkilerinin Geleceği Yorumları. 34 TL. Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye - AB İlişkilerinin Geleceği-BİLGESAM Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme... Uluslararası İlişkiler 02 Kitabın Adı: Popülizmle Dönüşen Avrupa ve Türkiye ...