acem2019delhi.com

Dünya KurmakEylem ve Değişim

Responsive image
Duyduğum derin fikrî ve dinî kaygıyla yaptığım araştırmadan şu sonucu çıkardım: İnsan hürriyeti konusunda teolojik geleneğin dilini konuşan bir anlayış kaçınılmaz olarak topluma tahakküm eder. Özgürlüğü esaretin, demokrasiyi otoriter, totaliter sistemin diline çevirir. Baskıyı din adına meşrulaştırır. Tanrı’nın kendilerini insanların başına bekçi olarak görevlendirildiğine inanır ve bu görevi kendi anlayışını benimseyenlere dönük her türlü bühtan, iftira ve fişleme adına kullanır. Çünkü belirtilen anlayıştan demokratik kültür üretilemez, geleneksel yorumu benimseyenler ise zinhar demokrat olamazlar. İktidar-insan ilişkisi üzerine kurulan mantığın tabiatı buna engeldir. Bunun en somut kanıtı İslam coğrafyasını yansıyan siyasî tablo ve ülkemizde olup bitenlerdir.
YAYIN TARİHİ:
2015-10-14
DOSYA BOYUTU:
10,21
ISBN:
6051553146
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nadim Macit
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Dünya KurmakEylem ve Değişim PDF

Dünya KurmakEylem ve Değişim harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nadim Macit. Okuyabilirsin Dünya KurmakEylem ve Değişim sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...üretmenin, Kopenhag kriterlerine uygun islam geliştirmenin, İslam tarihinden vezinsiz-kafiyesiz hikaye anlatmanın yoğun olduğu alanda bulunamaz ... Dünya Kurmak Eylem ve Değişim - Nadim Macit - Fiyatı & Satın Al ... . Dünya-Kurmak Eylem ve Değişim KASTEL İNŞAAT DÜNYALAR KURAR REKLAM DÜNYAMIZI KURANLAR İBRANİ TARİHİ - Dünyanın Kuruluşundan Moşe Raben DÜNYAMIZI KURANLAR... 08 Kasım 2015 Pazar 23:20. Dünya-Kurmak-Eylem-ve-Değişim-İslam-Dünyasının-geleneği. Mevlüt UYANIK. Yeni Bir Din Dili Kurmak Bağlamında Deizmi Tartışmak. Find. Advanced. Dünya-kurmak eylem ve değişim... Holdings. Dünya-kurm ... DÜNYA KURMAK EYLEM VE DEĞİŞİM Kitabı ... . Mevlüt UYANIK. Yeni Bir Din Dili Kurmak Bağlamında Deizmi Tartışmak. Find. Advanced. Dünya-kurmak eylem ve değişim... Holdings. Dünya-kurmak eylem ve değişim : İslam Dünyasının geleceği /. Saved in: Bibliographic Details....