acem2019delhi.com

Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim

Responsive image
Muhtemelen şu an bu satırları bir internet sitesi üzerinden okuyorsunuz. Kısa sürede gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen internet teknolojisi pek çok işimizi kolaylaştıran devasa bir teknolojik sistemin görünen yüzü. Ama farklı teknolojik sistemlerin birleştiği mega bir yapının içinde yaşıyoruz. Hiç düşündünüz mü?Sabah alarmın sesi ile uyanıyoruz, tekstil teknolojisinin çıktısı olan yataklarımızdan kalkıyor ve yine farklı teknolojik ürünlerin eşliğinde güne başlıyoruz. Gün boyunca da her bir işimizde türlü teknolojiler bize destek veriyor, hizmet ediyor. Bir aracı işini yaptığı müddetçe önemsemiyoruz ardındaki karmaşık yapıları düşünmek zorunda da değiliz. Kimi zaman hayranlık ve hayretle ayrıca mağrur bir gururla teknolojik bir yeniliği kabul ediyor onu içselleştiriyoruz. Belki de en kolay içselleştirdiğimiz teknolojik bir yapı olan iletişim sistemleri teknolojinin görünen yüzü olarak bizleri sarıp sarmalamış durumda. Mobil telefonlarımızı yanımızdan ayırmıyor. Her ebatta ekrandan görsel, işitsel, yazılı bilgiyi üretiyor, tüketiyor paylaşıyoruz.Düşünüyor muyuz?Modern çağın insanı için teknoloji varoluşunun bir simgesi durumunda. Modern çağın sistemleri türlü tekniklerin, araç ve gereçlerin oluşturduğu muazzam bir yapı. Modern çağın insanı yarattığı bu yapıda karşılaştığı sınırları deneyimliyor ve sınırları aşmak hâkimiyetini genişletmek adına yeni teknolojiler geliştiriyor.Ama bir sorun var. Doğayı boyunduruğumuz altına almak için sarf ettiğimiz çaba kontrolümüzden çıkmış durumda mı? Gerçekten teknoloji kontrolümüz altında mı? Baş döndürücü bir hızla hergün yeni bir şeyin denendiği türlü buluşların yapıldığı bu yeni çağda teknoloji gerçekten bize mi hizmet ediyor? Üzerinde düşünmüyoruz ama gelişmişlik ve refah seviyesinin bir göstergesi olarak kabul ettiğimiz teknoloji endeksimiz yükseldikçe ödediğimiz bedel ne oluyor?Elbette teknolojiyi reddedemeyiz. Ama teknolojinin ne olduğunu neyi temsil ettiğini düşünmek zorundayız.Bunun için geçmişe doğru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüşümün nasıl olduğunu üzerine yapılan tartışmalar eşliğinde gözden geçirmeliyiz.Belki o zaman modern insanın ana iletişim ağı haline gelen interneti ve üzerinde yükselen yeni medya kavramını da daha iyi analiz edebiliriz. 
YAYIN TARİHİ:
2015-10-14
DOSYA BOYUTU:
9,18
ISBN:
6059981224
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sedat Özel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim PDF

Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sedat Özel. Okuyabilirsin Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...özden geçirmeliyiz. Yeni Medyada Çocuk ve İletişim ... TECHNE'DEN TEKNOLOJIYE DEGISEN Toplum ve Iletisim Sedat... ... . Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim 252950. İlk Yorumu Sen Yap! Gün boyunca da her bir işimizde türlü teknolojiler bize destek veriyor, hizmet ediyor. Bunun için geçmişe doğru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüşümün nasıl olduğunu üzerine yapılan tartışmalar eşliğinde gözden geçirmeliyiz. Bunun için geçmişe doğru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüşümün nasıl olduğunu üzerine yapılan tartışmalar eşliğinde gözden geçirmeliyiz. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Eki ... Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim | bkmkitap.com ... . Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Volga Yayıncılık Yayınevine ait Techne'den Teknolojiye Değişen Toplum ve İletişim kitabını... Bunun için geçmişe doğru gitmeli ve techne'den teknolojiye dönüşümün nasıl olduğunu üzerine yapılan tartışmalar eşliğinde gözden geçirmeliyiz. İletişim ve Propaganda. 35 35....