acem2019delhi.com

Batı Taklitçiliği ve İslam

Responsive image
Elinizdeki eser, İskilip âlimlerinden Şehid Muhammed Âtıf Hoca’nın XIX. yüzyıl İslâm dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslâmiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken önlemlerle ilgili tavsiye ve uyarıların bulunduğu, ilk neşredildiği zamanki ismi ile “Frenk Mukallitliği ve Şapka” risalesidir. Her millet tarihinde kimi zaman büyük kültürel erozyonlara maruz kalmıştır. Fakat tarih boyunca hiçbir toplum Türk milletinde olduğu kadar büyük bir değişim yaşamamıştır. Tarihte meydana gelen pek çok hadise neticesinde varlığını topyekûn kaybetmiş milletler olduğu gibi, köleleştirilmiş ve asıl kimliklerinden koparılıp özleri unutturulmuş milletler de mutlaka olmuştur.Trajik olan husus ise, bir milletin -var olduğu müddetçe- bu yozlaşmayı isteyerek ve kısmen kabullenerek öz benliğine nakış nakış işlemesi ve uzun yıllar sonra kendi hâline baktığında asliyyetindeki varlık sebebi olan ulvi misyonundan tamamen uzaklaşmış olmasıdır. Bir Fransız ya da İngiliz yöneticisinin, kendi vatandaşına “Bundan sonra, medeniyetin beşiği Doğuda olduğu gibi başınıza sarık, sırtınıza onların kıyafetlerini giyeceksiniz” demesi ne kadar yanlış ise, bunun tam tersi olarak yapılanlar da o kadar yanlıştır. Ki hiçbir İngiliz ya da Fransız vatandaşı bunu isteyerek kabullenir mi? Elbette kabullenmez; ama biz genel olarak isteğimizle, kısmen de cebirle bu değişime razı olduk. Bu çalışmada, değişim başladığı anda olacaklardan bahsediliyor. Günümüzde ise bu değişim büyük oranda gerçekleşmiş bulunmaktadır. Bu dünyada bunun karşılığının ne olduğunu anlayamasak da ahiret âleminde bütün şifreler çözülecektir. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır.“Okuyun ve tefekkür edin…”
YAYIN TARİHİ:
2012-07-13
DOSYA BOYUTU:
3,60
ISBN:
6056318504
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muhammed Atıf Hoca
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Batı Taklitçiliği ve İslam PDF

Batı Taklitçiliği ve İslam harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muhammed Atıf Hoca. Okuyabilirsin Batı Taklitçiliği ve İslam sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken ... Batı Taklitçiliği ve İslam - İskilipli Mehmed Atıf Hoca - Neyzen Kitap ... ... 7 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Neyzen Kitap Yayınevine ait Batı Taklitçiliği ve İslam kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı T ... Batı Taklitçiliği ve İslam | bkmkitap.com ... .com´da Neyzen Kitap Yayınevine ait Batı Taklitçiliği ve İslam kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı Taklitçiliği ve İslam. Elinizdeki bu kitapta müellifin yaşadıkları ön planda olsa da asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. 6.30 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı alınması gereken... Batı Taklitçiliği ve İslam. İskilipli Mehmed Atıf Hoca. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. Batı Taklitçiliği ve İslam. Kitap Barkodu. : 9786056318504. Elinizdeki bu kitapta, müellifin yaşadıkları ön planda olsa da, asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır. 7.60 TL. Elinizdeki eser, İskilip alimlerinden Şehid Muhammed Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... ...ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Batı Taklitçiliği ve İslam Pdf İndir. Atıf Hocanın 19. yüzyıl İslam dünyasında görülmeye başlanan, batı taklitçiliğinin millet-i İslamiyeye vereceği zararlara karşı... ...Yabancı Dilde Kitaplar Akademik İslam Aile Çocuk Diğer Hizmet Akıl Oyunları Kurgudışı Psikolojik. Bateş Bayilik Teşkilatı Batı Akademi Yayıncılık Batı Türkeli Yayıncılık Batı Yayınları Bayan Yanı... Alış-Veriş Listeme Ekle. Batı Taklitçiliği ve İslam. Elinizdeki bu kitapta müellifin yaşadıkları ön planda olsa da asıl gayemiz bu risalenin İslam Dünyasına hitap eden muhtevasıdır....