acem2019delhi.com

İnsanlık VazifelerimizSağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede

Responsive image
Allah Teala'nın yeryüzündeki halifesi olarak yaratılan insan, dünyaya açılan ilk canlıdır. İlk İnsan aynı zamanda ilk peygamberdir.Allah, insanı en güzel ve en mükerrem bir şekilde yaratmıştır. Yeryüzündeki bütün canlı ve cansız varlıkları insanın hizmeti için yaratan Allah(c.c.) insanı akıl, şuur ve gönül sahibi kılarak üstün olduğunun ispatlayacak nimetlere gark etmiştir. Bunun için insanın bedeni, maddi mükemmelliğin yanında bir de ruhi mükemmelliği mevcuttur.İnsana bütün isimler öğretilmiştir. İnsan, Allah Teala'nın lütfu ve inayeti sayesinde halini anlatan, ihtiyaçlarını görebilen, medeni yaşayışla huzur bulabilen bir ortama kavuşmuştur. İnsan olmak en büyük bir nimettir.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-10
DOSYA BOYUTU:
8,29
ISBN:
6055457334
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emekli Müftü Ragıp Güzel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İnsanlık VazifelerimizSağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede PDF

İnsanlık VazifelerimizSağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emekli Müftü Ragıp Güzel. Okuyabilirsin İnsanlık VazifelerimizSağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...talikta-zenginlikte-fakirlikte-cenazede-ve-taziyede ... Ekip Dağıtım | İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta Hatalıkta... ... . Çelik Yayınevi. insanlık Vazifelerimiz. Sağlıkta, Hastalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede... Yazar: Ragıp Güzel -Emekli Müftü. İnsanlık vazifelerimiz Sağlıkta, hastalıkta, zenginlikte, fakirlikte, cenazede ve taziyede / Ragıp Güzel ; editör : Zekeriya Çelik. Rahmet Aylar Dualarıyla Mübarek Günler,Geceler Hazinesi Üçaylar 128 İslam » Kültür » İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede. 25.93 +KDV. Allah Rasûlü (s.a.v.) buyurmuşlard ... İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta Hatalıkta Zenginlikte Fakirlikte... ... . 25.93 +KDV. Allah Rasûlü (s.a.v.) buyurmuşlardır ki: Rabbim bana fakirlikte ve zenginlikte iktisatlı davranmamı emretti, (sizlere de tavsiye ederim.). (Tirmizî) Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor: Gerçek zenginlik mal çokluğu ile değil, gönül zenginliği iledir. (Buhârî) Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor: Aza kanaat etmeyen, çok mala da doymaz. İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta Hatalıkta Zenginlikte Fakirlikte Cenazede ve Taziyede. Yayınevi / Marka: Çelik Yayınevi. Barkod: 9786055457334. 17.50 TL. İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta Hatalıkta Zenginlikte Fakirlikte Cenazede ve Taziyede-Çelik Yayınevi-Emekli Müftü Ragıp Güzel Çelik Yayınevi İslam... İnsanlık Vazifelerimiz, Emekli Müftü Ragıp Güzel, Çelik Yayınları, kitap. İnsanlık Vazifelerimiz (Sağlıkta, Hatalıkta, Zenginlikte, Fakirlikte, Cenazede ve Taziyede), Emekli Müftü Ragıp Güzel... 16 TL. İnsanlık Vazifelerimiz Sağlıkta Hatalıkta Zenginlikte Fakirlikte Cenazede ve Taziyede - Emekli Müftü Ragıp Güzel - 9786055457334. Gerçek fakir başkasına değil, yalnız O'na muhtaç olandır. Fakirlik zenginliğin zıddıdır. Yüce Allah, kendisini zenginlikle, kullarını da fakirlikle nitelendirmiştir: "Ey insanlar, siz Allah'a muhtaçsınız. Allah neden kimini zengin kimini fakir yarattı? Zenginlik ve fakirlik kader midir? Zenginlik insanı bozar mı? Allah her istediğimizi verir mi? Zenginlik-fakirlik de böyledir. Onun için Peygamber efendimiz, (Ya Rabbi, azdıran fakirlik ve azdıran zenginlikten sana sığınırım) buyurmuştur. Demek ki, mal iyi kullanılırsa iyi, kötü kullanılırsa kötü olur. Efendimiz namazdan çıkınca yanlarına uğrar ve: "Eğer (bu çektiğiniz sıkıntı sebebiyle) Allah indinde elde ettiğiniz mükâfatı bilseydiniz, fakirlik ve ihtiyaç yönüyle daha da artmayı dilerdiniz" derdi." Zenginlik ve Fakirlik Sual: Yoksul bir ülkede zenginlerin...