acem2019delhi.com

Gelgit

Responsive image
Gelgitler denizlerde mi güzeldi yalnızca? Gelgit bir kadında belki daha da güzeldi. Bu kitapta iki kadın, tek vücut var. İkisi aynı bedene sığmak zorundaydı daima. Aynı gözlerle, aynı saçlarla, aynı yüzde çakılıydılar. İnsanların karşısına bazen ortak kararlarla bazen kavgalarla çıktılar. Belki de tüm kadınlar sığamadıkları bir bedende birkaç ruhla ikamet etmek zorundaydılar. Kimbilir kaç defa git dediklerinde aslında hiç gitmesin istediler. Belki de bir gün gerçekten gittiklerinde kimsenin onları durdurmamasını dilediler. Ama değişmeyen tek şey, kadın ona bahşedilen tüm gelgitlere ve bu daracık bedene rağmen aramaktan hiç vazgeçmedi kendisini. Bir gün “Çok konuşuyorsun” dediklerinde, kendim çalıp kendim söylesem ne iyi olur diye düşündü. Şarkılar şiirler kimin tekelindeydi? Özgürce şarkılar söyleyip satırlarca yazabilirdi. Sesi çatladı deseler ne olurdu? Yazdıklarını kimse okumasa tuşlarda gezen parmakları durur muydu? Ne şarkılar susardı ne de bu kadın bu dükkânı kapardı.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-19
DOSYA BOYUTU:
8,73
ISBN:
6057979087
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Elif Deniz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gelgit PDF

Gelgit harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Elif Deniz. Okuyabilirsin Gelgit sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...bir çok gezegenin etkisi olsa da en büyük etkiyi Güneş ve Ay yapmaktadır ... Med Cezir (Gelgit) Nedir? » TechWorm ... . Gelgit veya med cezir, bir gök cisminin başka bir gök cismine uyguladığı kütle çekimi nedeniyle her iki cisimde meydana gelen şekil bozulmaları. Herhangi bir yerde gelgit olayı her gün aynı saatte olmaz. Bir önceki günden 50 dakika daha geç oluşur. Dünya yüzeyinde Ay'ın (veya Güneş'in) çekim alanı farkı, gelgit oluşturan güç olarak bilinir. Medcezir her gün iki defa kabarma, iki defa çekilme şeklinde yaşanır. G ... Gelgit - Vikipedi ... . Medcezir her gün iki defa kabarma, iki defa çekilme şeklinde yaşanır. Gelgit'ler 6 saat 12 dakika ara ile gerçekleşir. Ay Dünya çevresinde dolanırken değişik bölgeleri etkiler ve bu etki uzaklığa göre değişir. Bu yüzden, en bilinen med-cezir sebebi, Ay'...