acem2019delhi.com

Peygamberimizin Dostları

Responsive image
Saadet Asrı'nın yeryüzündeki yıldızlarıydı onlar...Hz. Peygamber'e iman etme şerefine erişmiş, gerektiğinde gözlerini kırpmadan canlarından vazgeçmiş, Allah Resulü'nün yol arkadaşı, sırdaşı olmuş, yüce şahsiyetlerdi.Hz. Ali, Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Bilal, Hz. Hamza, Hz. Hatice ve daha niceleri...Sahabe-i Kirâm'ın hayatının yüzyılları aşan canlılığı ve Peygamberimizin, onların her hareketini sabırla, itinayla yorumlamış olması sayesinde, Kurân-ı Kerim'i hayatımızın her anında yaşayabiliyor, karanlıkta kaldığımızda bir ışık bulabiliyoruz.Bu kitap, nurunun hatrına var olduğumuz Hz. Peygamber'in dostlarıyla hemhal olmak, âb-ı hayat çeşmesinden bir yudum almak isteyenler için hazırlandı.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-26
DOSYA BOYUTU:
11,10
ISBN:
6050804386
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ömer Döngeloğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Peygamberimizin Dostları PDF

Peygamberimizin Dostları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ömer Döngeloğlu. Okuyabilirsin Peygamberimizin Dostları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Ömürlerini Allahü teâlânın rızasını kazanmaya çalışmakla geçirmişlerdir ... Peygamberimizin Dostları, Ömer Döngeloğlu » Satın Al... - Kidega ... . Müslüman; iyi insan demektir. PEYGAMBERİMİZİN ÇOCUK DOSTLARI (5 KİTAP) Üsame b. Zeyd Abdullah b. Abbas Enes b. Malik Abdullah b. Ömer ve Zeyd b. Sabit... Peygamber Efendimizin a.s.m. çocuk dostları... Hz. Ömer (ra)'in yüzüğünde de "vaaz verici olarak sana ölüm kâfidir" yazması gibi. Hicrette sıra sıra müminleri Medine'ye yollamıştı Peygamberimiz. En yakın dostları kalmıştı kendisiyle. Doğruluğu hayatında uygulayan Hz. Pey ... Peygamberimizin Dostları, Ömer Döngeloğlu » Satın Al... - Kidega ... . En yakın dostları kalmıştı kendisiyle. Doğruluğu hayatında uygulayan Hz. Peygamber'in bu yöndeki tavsiyeleri de toplum üzerinde tesirli olmuştur. Onun doğruluğu konusunda dostları, düşmanları, muhalifleri, hasılı herkes sözbirliği etmiştir. Peygamber: "Merhamet etmeyene merhamet edilmez." buyurmuştur. Başka bir rivayette ise "Allah senden rahmet duygusunu almışsa ben ne yapayım." demiştir. Araplar ona "Peygamber'in veziri" derlerdi. Teymogullari kabilesi Mekke'de önemli bir yere sahipti. Böylece bu iki büyük insanin, iki büyük dostun, kabirlerinde de birliktelikleri devam etti. PEYGAMBERİMİZİN ARKADAŞLARI. EBÛ BEKİR ES - SIDDÎK (ra). Zübeyr Bin Avvam, kahramanlığı ve cesareti ile tanınırdı. Peygamber Efendimiz'in hem dostu, hem de yardımcısıydı. İşte "Peygamberimizin Küçük Dostlarf'nda o kutlu çağın kapıları aralanıyor. Peygamberimizin küçük dostları, Hasan, Hüseyin, Enes, Zeyd, Abdullah, Rafi, Ümame ve diğerleri bu kitapta buluşuyor. Peygamberimizin Dostları book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Peygamberimizin Dostları by Ömer Döngeloğlu. İNDİRİM %27. Sepete Ekle. Peygamberimizin Dostları....