acem2019delhi.com

Popüler Kültürün Politik Yüzü

Responsive image
Toplumsal hayatımızda hemen her alanın kültürel bir temelle bağlantılı hale geldiği düşünülürse, politikanın da birçok bakımdan bu temel üzerinde inşa olduğu görülebilir. Kültürel olanın kendi yönünde, politika olgusunu da başkalaştırdığı veya en azından klasik şekilde algılandığından daha farklı bir konuma yerleştirdiği söylenebilir. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. Bu açıdan, kitabın esas amacı; politikanın özellikle popüler kültür unsurlarıyla iç içeliğinin çoğunlukla göz ardı edilmiş olmasının eksik bıraktığı düşünülen hususlara değinmek ve bu hususların gündelik siyasal hayattaki izdüşümlerine dikkat çekmektir. Kitapta dikkat çekilen önemli bir sorun şu olmuştur: Popüler kültürün, politikaya ilgiyi artırırken, neticede politikayı imkânsız kılma olasılığının gerçekleşmesi. Popüler kültürün, tekrara, tıpkılığa, her yerde oluşa dayanan doğasının, bireylerde otomatikleşmiş tepkiler yaratmaya ve onların direnme güçlerini zayıflatmaya sebep olabileceği ve demokrasinin temelini zayıflatıcı bir işlev görebileceği kitabın en önemli iddiasıdır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-20
DOSYA BOYUTU:
9,39
ISBN:
6059922760
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Yeşim Gökben Özmen
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Popüler Kültürün Politik Yüzü PDF

Popüler Kültürün Politik Yüzü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Yeşim Gökben Özmen. Okuyabilirsin Popüler Kültürün Politik Yüzü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır ... Popüler Kültürün Politik Yüzü Yeşim Gökben Özmen ... . 8.40 €. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. Yeşim Gökben Özmen. Toplumsal hayatımızda hemen her alanın kültürel bir temelle bağlantılı hale geldiği düşünülürse, politikanın da birçok bakımdan bu temel üzerinde inşa olduğu görülebilir. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ış ... Popüler Kültürün Politik Yüzü ... . Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik Popüler Kültürün Politik Yüzü. 18,52₺ Normal Fiyat. Popüler Kültürün Politik Yüzü, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 24 TL indirimli fiyatla. Yorum Yaz. Ürün Adı: Popüler Kültürün Politik Yüzü. Mağaza: Fırsat Kapında. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır. Popüler Kültürün Politik Yüzü. Yeni. Ücretsiz Kargo. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir... Popüler Kültürün Politik Yüzü. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 10+ adetSon güncelleme: 23 dakika önce D&R. Yeşim Gökben Özmen, Popüler Kültürün Politik Yüzü Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. 19.80 TL. Bu kitap, böyle bir saptama doğrultusunda popüler kültürün politik yüzüne ışık tutulduğunda ortaya çıkan meseleleri ele alan sosyolojik bir teorik çerçeve sağlamaktadır....