acem2019delhi.com

Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı

Responsive image
19.Yüzyıl, Klasik Türk edebiyatının son demlerini yaşadığı yüzyıldır. Toplumun çeşitli alanlarında icra edilen Batılılaşma çabaları edebiyatı da etkilemiştir. Bu dönemde muhteva ve edebi türler bakımından birtakım değişikliklerin olduğu görülmektedir. Ancak, her ne kadar edebi anlayış değişmeye başlasa da eski tarzdan tamamen kopma olmamıştır. Yeni edebiyatın temelini atan öncü isimler bile eski tarzda eserler kaleme almaya devam etmişlerdir. Her alanda görülen değişim ve dönüşüm edebiyatta da görülmekle birlikte bu değişim ve dönüşüm diğer alanlara nispetle edebiyatta daha yavaş bir şekilde cereyan etmiştir.Bu dönemde de klasik edebiyatın başlangıç döneminde olduğu gibi dini-tasavvufi şiire olan meyil artmıştır. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa’baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi’dir.Çalışmamız iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda şairin eserleriyle beraber hayatı ele alınmış, sonrasında Bahrü’l hakâyık ve Mir’âtül-Megâib adlı eseri tanıtılmış ve Dîvân’ı incelenmiştir. İkinci kısım ise Dîvân’ın metnini oluşturmaktadır. Kitabın sonunda ise D’ıvân’ın tıpkı basımına yer verilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-22
DOSYA BOYUTU:
5,79
ISBN:
6059786423
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Kamil Ali Gıynaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı PDF

Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Kamil Ali Gıynaş. Okuyabilirsin Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...atan satıcı ile teyit etmenizi öneririz ... Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı - Dr. Kamil Ali... | KitapAvrupa ... . Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'atül-Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan'ı incelenmiştir. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'at ... Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı - Dr. Kamil Ali Gıynaş ... . sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'atül-Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan'ı incelenmiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Harputlu Mahmud Bedreddin Divanı. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 42.50 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. 50 TL. Neredeyse her şairin divanında bu türden şiirlere rastlamak mümkündür. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. İkinci kısım ise Divan'ın metnini oluşturmaktadır. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedreddin Efendi'dir. sonrasında Bahrü'l hakayık ve Mir'atül-Megaib adlı eseri tanıtılmış ve Divan'ı incelenmiştir. Bu yüzyılda eser verenlerden biri de Şa'baniyye tarikatına mensup olan Harputlu Mahmud Bedredd...