acem2019delhi.com

Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252)

Responsive image
Bu kitap, insanlık tarihi açısından önemli bir dönemin şahitleri ve failleri tarafından, Haçlılar tarafından yazılmış 41 adet mektubu içermektedir. Bu nedenle mevzu bahis olan olayın çağdaşı ya da sonrası döneme ait kroniklere, tarih kitaplarına kıyasla şahitlik açısından daha önemli bir konumdadırlar. Ayrıca bir olaya/sefere dair birden çok mektubun bulunması bizlere gelişmelerin sırasını takip edebilme ve karşılaştırma imkanı da sunmaktadır. Elbette bu mektuplarda bahsedilen durumlar, tıpkı tüm kaynaklarda olduğu gibi, yazan kişinin kaygılarından etkilenmiştir. Mektupları yazan kişilerin farklı sınıf katmanlarından gelmesi de bakış açısındaki çeşitliliği arttıran bir diğer hususdur. Bir mektup yazarı bazen namlı bir kral, bazen orta halli bir soylu; bazen bir şövalye tarikatının üstadı, bazen sıradan bir şövalye; bazen bir din adamı ve bazen de birden fazla kişi olabilmektedir. Öte yandan mektuplarda sadece geçmişe veya şimdiye dair değil gelecekte yaşanabilecek olaylara ve girişilmesi düşünülen planlara da atıfta bulunulmaktadır.Diğer taraftan 150 yıldan fazla bir zaman dilimini içerisine alan mektuplarda sadece Haçlılar hakkında değil Selçuklular, Eyyübiler, Moğollar, Memlükler, Harizmliler ve hatta Türkmenlere dair bilgilen bulunmakta; böylece bunların Haçlılarla olan münasebetleri ve Haçlıların bu yapılara bakışları hakkında ayrıntılar hatta bazen diğer kaynaklardan öğrenme imkanımızın olmadığı bilgiler yer almaktadır. Bu özelliklerinden dolayı mektuplar sadece Haçlı Seferleri tarihi ilgililerine değil pekçok farklı tarih alanından ilgililere hitap etmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-22
DOSYA BOYUTU:
6,30
ISBN:
6057993250
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdurrahman Onur Çalışır
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252) PDF

Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdurrahman Onur Çalışır. Okuyabilirsin Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... (1097-1252). üstadı bazen sıradan bir şövalye; bazen bir din adamı ve bazen de birden fazla kişi olabilmektedir ... Haçlıların Mektupları (1097 - 1252) Denizaşırı Ülke'den Havadisler... ... . Haçlıların Mektupları (1097 - 1252). Denizaşırı Ülke'den Havadisler. tarihi açısından önemli bir dönemin şahitleri ve failleri tarafından, Haçlılar tarafından yazılmış 41 adet mektubu içermektedir. Start by marking "Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252)" as Want to Read Preview — Denizaşırı Ülke'den Havadisler by Abdurrahman Onur Çalışır. Bir mektup yazarı bazen namlı bir kral, bazen orta halli bir soylu; bazen bir şövalye tarikatının üstadı, baze ... Denizaşırı Ülke'den Havadisler: Haçlıların Mektupları (1097-1252)... ... . Bir mektup yazarı bazen namlı bir kral, bazen orta halli bir soylu; bazen bir şövalye tarikatının üstadı, bazen sıradan bir şövalye; bazen bir din adamı ve bazen de birden fazla kişi olabilmektedir. : Abdurrahman Onur Çalışır. Haçlıların Mektupları (1097 - 1252) Denizaşırı Ülke'den Havadisler. üstadı, bazen sıradan bir şövalye; bazen bir din adamı ve bazen de birden fazla kişi olabilmektedir....