acem2019delhi.com

Mutluluğun Kazanılması

Responsive image
"Az sözle çok manaya işaret edecek şekilde yazılmış bir kitap gibi insan da, bu âlem kitabının özlü bir ifadesidir." İnsan, yaratılmışların en yücesi olması nedeniyle bütün mevcudatın özelliklerini belirli yanlarıyla içinde barındırır. Bu sebeple de, ehl-i irfan tarafından "küçük kâinat" olarak nitelendirilir. Peki, insana bahşedilmiş olan bu vasfın hakkı, günümüzün maddeye indirgenmiş dünyasında nasıl verilebilir?İslam dünyasının en büyük âlimlerinden mutasavvıf ve müfessir Râgıb el-İsfahanî Mutluluğun Kazanılması'nda, açık ve samimi diliyle; ayetler, hadis-i şerifler ve büyük zatlardan nasihatler eşliğinde "insan"ı yalnızca etten kemikten cismanî yönüyle değil, manevî yönüyle ele alıyor. Mutluluğun Kazanılması, kendine ve çevresine faydalı olabilmesi için bir buğday tanesi gibi öğütülüp pişmesi gereken insanın dünyadaki bu olgunlaşma sürecinde tâbi olacağı evreleri, bu dönemler sonucunda ulaşacağı mutluluğu ve yaratılış gayesine uygun bir yaşamla ulaşacağı ahiret mutluluğunu açıklarken bir kendini bulma ve bilme kitabı niteliğini taşıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
4,73
ISBN:
6059778817
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ragıb El-Isfahani
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mutluluğun Kazanılması PDF

Mutluluğun Kazanılması harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ragıb El-Isfahani. Okuyabilirsin Mutluluğun Kazanılması sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ook #kitapönerisi #kitapkurdu... Mutluluğun Kazanılması en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te ... Mutluluğun Kazanılması | Kitapjo.com ... . Hemen Mutluluğun Kazanılması satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Mutluluğun Kazanılması da bir istisna değil. Gerçek anlamda siyaset felsefesi ya da ahlak felsefesinden s Mutluluğun Kazanılması, belli ki bir mukaddime. İslam dünyasının en büyük âlimlerinden mutasavvıf ve müfessir Râgıb el-İsfahanî Mutluluğun Kazanılması'nda, açık ve samimi diliyle;ayetler, hadis-i şeriflerve büyük zatlardan nasihatler eşliğinde... Ancak bu eserler arasında Mutluğunun Kazanılması'nın (Tahsîl al-Saada) özel bir yeri olduğu Farabi araşt ... Mutluluğun Kazanılması - Ekşi Sözlük ... ... Ancak bu eserler arasında Mutluğunun Kazanılması'nın (Tahsîl al-Saada) özel bir yeri olduğu Farabi araştırmacıları tarafından kabul edilmektedir. 303026778. 26778. Mutluluğun Kazanılması #smrgSAHAF. Vadi Yayınları. 0.00. Mutluluğu Kazanma = Tahsilu's-Sa'ade / Platon Felsefesi / Aristoteles... Prof. Dr. Ahmet Arslan kaleme aldığı Mutluluğun Kazanılması adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Mutluluğun Kazanılması - Farabi. 21 Haziran 20154 Kasım 2015 MATURİDİ YESEVİ OTAĞI. Fârâbî, MS 870-950 yılları arasında yaşamış büyük Türk-İslâm filozofudur. 7.80 TL. Mutluluğun Kazanılması-İş Bankası Kültür Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. GİRİŞ. *Acaba içinde yetişilen toplumun üzerine inşa edildiği dinin tanrısal yasasının talepleri ile filozof denen bu insanların geliştirdiği siyaset öğretileri arasındaki ilişkiler nelerdir? İslam dünyasının en büyük âlimlerinden mutasavvıf ve müfessir Râgıb el-İsfahanî Mutluluğun Kazanılması'nda, açık ve sami...