acem2019delhi.com

Alparslan

Responsive image
“Herhangi bir yere yöneldiğimde ve bir düşmanın üzerine yürümek istediğimde, her zaman Allah’tan yardım isterdim. Fakat dün ordumu seyretmek üzere bir tepeye çıktığımda, ordumun azametinden ve askerlerimin çokluğundan dolayı yeryüzünün altımda titrediğini hissettim ve kendi kendime, ‘ben bütün dünyaya hükmeden biriyim, bana kimsenin gücü yetmez’ dedim. Bundan dolayı da Allah beni yarattıklarının en zayıfı karşısında aciz bıraktı. Bu düşünceye kapıldığım için Allah’tan mağfiret diler, beni affetmesini niyaz ederim.”
YAYIN TARİHİ:
2019-07-30
DOSYA BOYUTU:
12,95
ISBN:
6057917041
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Demir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Alparslan PDF

Alparslan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Demir. Okuyabilirsin Alparslan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ştığını göstermektedir. Çünkü doğum yılı 424 kabul edildiğinde Alparslan'ın henüz bulûğa ermemiş on-on bir yaşlarında bir çocuk iken ordu kumandanlığına getirilmiş olması gerekir ki bu pek mantıkî değildir ... Alparslan Türkeş Nereli? Kimdir? Siyaset Hayatı, Ölümü ve Biyografisi ... . Mu� Alparslan �niversitesi. Arşiv. 6 Mart. Malazgirt Savaşı ne zaman, nerede ve kimler arasında yapıldı? Sultan Alparslan'ın vasiyeti nedir? Büyük Selçuklu Devleti'nin ikinci hükümdarı, fethin babası, büyük cihangir; Sultan Alparslan'ın hayatı... Alparslan (1029 veya 1033-1072) Malazgirt Savaşı'nı zaferle bitirerek Anadoluyu Türklerin yurdu haline getirmiş olan büyük Selçuklu hükümdarıdır. Asıl adı Mehmet, lakabı Adud-ud-Devle'dir. Alparslan (Ebu'Şuca Muhamm ... Sultan Alparslan - Biyografya ... ... Alparslan (1029 veya 1033-1072) Malazgirt Savaşı'nı zaferle bitirerek Anadoluyu Türklerin yurdu haline getirmiş olan büyük Selçuklu hükümdarıdır. Asıl adı Mehmet, lakabı Adud-ud-Devle'dir. Alparslan (Ebu'Şuca Muhammet bin Davut), Büyük Selçuklu Sultanı (? Oysa Alparslan Gaznelilerle savaşta olsun, görevlendirildiği Horasan yönetiminde olsun komutanlığını ve y...