acem2019delhi.com

Rüyada Terakki

Responsive image
Üç katlı Boğaz köprüsü, boydan boya yapılan yeni rıhtımları, hayvanların hizmet ettiği büyük bahçeleri, suni dağları, katlarında geniş balkonları andıran sokakların uzandığı yüksek binaları, fabrikaları, yerin altından ve deniz üstünden giden trenleri, her şeyi gözetleyen dev aynalarıyla 24. yüzyılın İstanbul'u...Yaşamı hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmeyen Molla Davudzade Mustafa Nâzım Erzurumî'nin ilk kez 1913 yılında yayımlanan anlatısı Rüyada Terakki ve Medeniyet-i İslamiyeyi Rüyet, Türkçe edebiyatta ütopya türünün bilinen en erken ve ilgi çekici örneklerindendir. Balkan Savaşları'nm yol açtığı toplumsal buhran ve karamsarlık içinde umutsuzken, rüyasında büyük dedesi ile 400 yıl sonrasının İstanbul'una giden anlatıcı Nâzım, Osmanlı'nın geçmiş hatalarından ders alınması ve İslami bir düzen sağlanmasıyla gelecekte Batı medeniyetine karşılık gelebilecek ileri bir medeniyete nasıl ulaşılacağına tanıklık eder. Kitabın girişinde "İşbu rüyadan gaye ve maksat: Vatan ve milletin selamet-i terakki ve tealisini temindir" diyen yazar böylece, modernleşme reflekslerini yansıtan Osmanlı edebiyatındaki siyasi rüya örneklerinden tanışık olduğumuz bir niyetle kendi ütopik kurtuluş senaryosunu sunar. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2012-08-09
DOSYA BOYUTU:
3,39
ISBN:
6055257156
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Molla Davutzade Mustafa Nazım Erzurumi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Rüyada Terakki PDF

Rüyada Terakki harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Molla Davutzade Mustafa Nazım Erzurumi. Okuyabilirsin Rüyada Terakki sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lacağını umuyoruz. "Rüyada Terakki". için 8 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo ... Rüyada Terakki | Kitap.net ... . Fiyat. Rüyada Terakki ve Medeniyet-i İslamiyeyi Rüyet. Molla Davutzade Mustafa Nazım Erzurumi. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. 12.24 TL. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları ... Rüyada Terakki En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Bu yaniyla Rüyada Terakki'nin yalnizca ütopya meraklilari ve edebiyat okurlari için degil, Osmanli'nin siyasi düsünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacagini umuyoruz. 14.40 TL. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Molla Davudzade, Mustafa Nazım Erzurumi. Üç katlı Boğaz köprüsü, boydan boya yapılan yeni rıhtımları, hayvanların hizmet ettiği büyük bahçeleri, suni dağları... Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Rüyada Terakki. Barkod: 9786055257156. Marka: Kapı Yayınları. hiçbir şey bilinmeyen Molla Davudzade Mustafa Nâzım Erzurumî'nin ilk kez 1913 yılında yayımlanan anlatısı Rüyada Terakki ve. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kapı Yayınları markalı Rüyada Terakki 9786055257156 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Rüyada Terakki. % 25 Indirim Tükendi. 14.40 TL. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Ana Sayfa. Rüyada Terakki. Rüyada terakki. Barkod 9786055257156. Stok Durumu VAR. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. 14.04 TL. Bu yanıyla Rüyada Terakki'nin yalnızca ütopya meraklıları ve edebiyat okurları için değil, Osmanlı'nın siyasi düşünce tarihiyle ilgilenenler için de önemli bir kaynak olacağını umuyoruz. Memleket sınırları içerisinde kaleme alınmış en eski 'ütopya' metinlerinden birisi 'Rüyada Terakki'. [Rüyada Terakki ve Medeniyet-i İslamiyeyi Rüyet / Molla Davudzade Mustafa Nâzım Erzurumî / Haz. Bu yanıy...