acem2019delhi.com

Zamanın Döngüsünde Dersim

Responsive image
Turabi Saltık elinizdeki bu çalışmada, Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelenmektedir. Bir tarih anlatısı içinde Dersim’de yaşayan ve hüküm süren halkları, bu halkların bıraktığı kültür mirasını, dilini, inancını, toplumsal yaşamını sağlayan gelenek ve göreneklerini, ekonomisini, ticaretini anlatmaktadır. Yazar, kitabında yer verdiği düşüncelerini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına da yer vermektedir. Bu çalışmayı okuyunca Dersim’in neden “sorun” olarak görüldüğünü anlıyoruz.Turabi Saltık, bu çalışması ile yok edilmeye ve unutturulma çabalarına karşı, sazıyla sözüyle kuşaktan kuşağa aktarılarak bugüne gelen Dersim’in inancı, dili, kültürü, gelenek ve görenekleri ile tarihini yazılı hale getirmiştir. Bu anlatımlar Dersim’in kültürel mirasının sadece bir bölümüdür.”
YAYIN TARİHİ:
2012-07-01
DOSYA BOYUTU:
4,97
ISBN:
6055293048
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Turabi Saltık
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Zamanın Döngüsünde Dersim PDF

Zamanın Döngüsünde Dersim harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Turabi Saltık. Okuyabilirsin Zamanın Döngüsünde Dersim sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n Döngüsünde Dersim Turabi Saltık PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz ... Zamanın Döngüsünde Dersim - Kitap Turabi Saltık ... . Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. Yazar, kitabında yerverdiği düşüncelerini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına dayer vermektedir. Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarakgörüldüğünü anlıyoruz. Zamanın Döngüsünde Dersim. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Turabi Saltık, elinizde ki bu çalışmada Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın ... Zamanın Döngüsünde Dersim - Turabi Saltık ... . Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Turabi Saltık, elinizde ki bu çalışmada Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelemektedir. Turabi Saltık bu çalışmada, Dersim bölgesini eskiçağ döneminden yakın döneme kadar incelenmektedir. Bir tarih anlatısı içinde Dersim'de yaşayan ve hüküm s.. Yazar kitabında yer verdiği düşüncelerini güçlendirmek için yakın dönem tanıklıklarına da yer vermektedir. Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarak görüldüğünü anlıyoruz. Zamanın Döngüsünde Dersim Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Zamanın Döngüsünde Dersim Pdf İndir. Zamanın Döngüsünde Dersim. 5,0 (0 Yorum). Marka Fam Yayınları. Bu çalışmayı okuyunca Dersim'in neden "sorun" olarak görüldüğünü anlıyoruz....