acem2019delhi.com

Ölüler Evinden Notlar

Responsive image
Dostoyevski ilk önemli öykülerini yazdıktan ve az çok tanınır olduktan kısa süre sonra, birtakım siyasi faaliyetlerinden dolayı Çar rejimince yargılanıp kürek cezasına çarptırılmıştı. Bu nedenle yaklaşık on yıl edebiyattan da, edebiyat ortamlarından da uzak kaldı. Ölüler Evinden Notlar, Dostoyevski’nin, cezasını çekmek üzere gönderildiği Sibirya’daki kamptan gözlemler içeriyor. Mahkûmların hikâyeleri, kişilikleri, günlük hayatları, korkuları, dostlukları ve düşmanlıkları... Dostoyevski, her zamanki güçlü psikolojik tahlilleri, sıra dışı bakış açısı ve çarpıcı yorumlarıyla ele alıyor mahkûmları; onları adeta birer gözlem odasına koyuyor ve biraz da kaçık bir bilimadamı tavrıyla izliyor. Çarlık Rusyası’nın gerçek yüzünü, yaşadığı ve tüm yurttaşlarına yaşattığı korkunç adaletsizliği aktarıyor. Suç nedir, suçlu kimdir? Bunu ortaya koyacak evrensel hukuk nerede bulunur? Yazar, gözlemleriyle, kendi savunmasını da yapmış olur.Ölüler Evinden Notlar, Fyodor Dostoyevski için on yıl aradan sonra edebiyat dünyasına görkemli bir dönüş anlamına geliyordu. Bugünün okurları içinse her şeyden önce vazgeçilmez bir klasiği işaret ediyor.
YAYIN TARİHİ:
2017-05-29
DOSYA BOYUTU:
10,41
ISBN:
9750715167
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ölüler Evinden Notlar PDF

Ölüler Evinden Notlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Ölüler Evinden Notlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... gibiydi. Şehir çok sessizleşirse şayet ölüler evine geçeriz ... Ölüler Evinden Notlar | Kitap.net ... . alkollerimizi alıp ölüler evinin o paslanmış gıcırdayan kapısını açarız. bazılarımız o gün o saatten sonra ölüler evinde yatar. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Dostoyevski ilk önemli öykülerini yazdıktan ve az çok tanınır olduktan kısa süre sonra, birtakım siyasi faaliyetlerinden dolayı çar rejimince yargılanıp kürek cezasına... Ölüler Evinden Notlar. Dostoyevski ilk önemli öykülerini ya ... Ölüler Evinden Notlar | bkmkitap.com ... ... Ölüler Evinden Notlar. Dostoyevski ilk önemli öykülerini yazdıktan ve az çok tanınır olduktan kısa süre sonra, birtakım siyasi faaliyetlerinden dolayı çar rejimince yargılanıp kürek cezasına çarptırılmıştı. Ölüler Evinden Notlar Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Ölüler Evinden Notlar kitabını inceleyeceğiz. Fyodor Dostoyevski - Ölüler Evinden Notlar. (Dostoyevski) Petraşevski gurubunun üyesi olmakla suçlanarak tutuklanmıştı; tutuklanmasının bir nedeni de bu toplantılarda Çernişevski'nin Gogol'e... Bu nedenle yaklaşık on yıl edebiyattan da, edebiyat ortamlarından da uzak kaldı. Ölüler Evinden Notlar, Dostoyevski'nin, cezasını çekmek üzere gönderildiği Sibirya'daki kamptan gözlemler içeriyor. Ölüler Evinden Notlar - Dostoyevski. Dostoyevski ilk önemli öykülerini yazdıktan ve az çok tanınır olduktan kısa süre sonra, birtakım siyasi faaliyetlerinden dolayı çar rejimince yargılanıp kürek... Petersburg'a döndükten sonra Ezilenler (1861) ve Ölüler Evinde Anılar (1862) adlı eserleri Bu dönemde Yeraltından Notlar (1864), Suç ve Ceza (1866), Kumarbaz (1866), Budala (1868), Ebed... Bu nedenle yaklaşık on yıl edebiyattan da, edebiyat ortamlarından da uzak kaldı. Ölüler Evinden Notlar, Dostoyevski'nin, cezasını çekmek üzere gönderildiği Sibirya'daki kamptan gözlemler içeriyor. Bu nedenle yaklaşık on yıl edeb...