acem2019delhi.com

Türkçenin Argo Sözlüğü / Dil Hazinesi Dizisi

Responsive image
Arkadaş Yayınları, Türkçenin söz varlığını ustalıkla işleyerek, ardında birbirinden değerli yapıtlar bırakan Ali Püsküllüoğlu’nun sözlükçülük geleneğini “Dil Hazinesi Dizisi” ile sürdürerek, gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlıyor.Argo, kapalı bir alandır ama zaman içinde ölçünlü dile sızmasıyla yaygınlık kazandığı olur. Bu durumdaki sözcüğün, deyimin argo olduğu anımsanmaz; örneğin "boş vermek" deyimini kullananlar, bunun bir argo söz olduğunu düşünmez bile. Özellikle senlibenli konuşmada bu tür sözlerin sıkça yer aldığı görülür.Argo, dilin bir olanağıdır. Türkçede argo, daha çok konuşma dilinde kullanılır. Ancak yazarların da, kişilerinin durumlarına göre, argoya uzak durmadıkları olur.Bu küçük sözlük, çok sık kullanılan argo sözleri bir araya getirmiştir. Rastladığınız argo sözcükleri, deyimleri, sözleri çözmede size yardımcı olacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2012-05-28
DOSYA BOYUTU:
4,28
ISBN:
9755097282
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Püsküllüoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkçenin Argo Sözlüğü / Dil Hazinesi Dizisi PDF

Türkçenin Argo Sözlüğü / Dil Hazinesi Dizisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Püsküllüoğlu. Okuyabilirsin Türkçenin Argo Sözlüğü / Dil Hazinesi Dizisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kan Ali Püsküllüoğlu'nun sözlükçülük geleneğini "Dil Hazinesi Dizisi" ile ... Türkçenin Argo Sözlüğü (Ciltli) - Ali Püsküllüoğlu ... ... ...sözlükçülük geleneğini "Dil Hazinesi Dizisi" ile sürdürerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlıyor.Argo kapalı bir alandır ama zaman içinde ölçünlü dile sızmasıyla yaygınlık kazandığı olur. Ali Püsküllüoğlu. Arkadaş Yayınları, Türkçenin söz varlığını ustalıkla işleyerek, ardında birbirinden değerli yapıtlar bırakan Ali Püsküllüoğlu'nun sözlükçülük geleneğini "Dil Hazinesi Dizisi" ile... Ali Püsküllüoğlu. Dil Hazinesi Dizisi RESİMLİ TÜRKÇE SÖZLÜK Ali Püsk ... Türkçenin Argo Sözlüğü / Dil Hazinesi Dizisi ... ... Ali Püsküllüoğlu. Dil Hazinesi Dizisi RESİMLİ TÜRKÇE SÖZLÜK Ali Püsküllüoğlu. Sözcükler, bir dilin birbirinden değerli mücevher taşlarıdır. ARKADAŞ YAYINLARI. Ali Püsküllüoğlu. Türkçe Sözlük / Dil Hazinesi Dizisi. yay...