acem2019delhi.com

Hacı Bayram

Responsive image
Fikir eserleri akla, şiir gönle hitap eder. Roman hem akla, hem gönle… Romanın asıl üstünlüğü de bu olsa gerek. Tasavvuf da sır düşünmekle anlaşılamaz. İlla yaşanması gerekir. Tasavvuf dervişlikle yaşanır. Derviş düşünürken hisseder, hissederken düşünür. Hem gözüyle, hem gönül gözüyle görür.Yunus, Hacı Bektaş, Hacı Bayram, Niyazi Mısrî tasavvuf zirvelerini de hem anlamak, hem de hissetmek gerekir; aynı anda. Çağımızda hepimiz derviş olamayacağımıza göre bunu başarmanın en uygun yolu, onları Emine Işınsu gibi bir kalemden okumaktır. Anlarken hissetmek hissederken anlamak için.
YAYIN TARİHİ:
2016-03-11
DOSYA BOYUTU:
4,84
ISBN:
6055261146
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emine Işınsu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hacı Bayram PDF

Hacı Bayram harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emine Işınsu. Okuyabilirsin Hacı Bayram sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nda dönüm noktasıdır. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Anasayfa ... Hacı Bayram-ı Veli Kimdir, Sözleri ve Hayatı (27+ Söz) | SözKimin.com ... . Hacı Bayram-ı Veli, (d. 1352, Ankara - ö. 1430, Ankara), Türk mutasavvıf ve şair. Safevî Tarikâtı büyüklerinden Hoca Alâ ad-Dîn Ali Erdebilî'nin talebelerinden olan Şeyh Hâmid Hâmid'ûd-Dîn-i... Hacı Bayram-I Veli kimdir, asıl adı nedir, Bayram ismini nasıl aldı, hangi dönem yaşadı, Fatih Sultan Mehmet'in babası II. Murat'a hangi tavsiyelerde bulundu... Hacı Bayrâm-ı Velî'ye dair ya ... Hacı Bayram-ı Veli - Biyografya ... . Murat'a hangi tavsiyelerde bulundu... Hacı Bayrâm-ı Velî'ye dair yazılan diğer kitaplar bu eserlerdeki sınırlı bilgilerin tekrarından ibarettir. Hacı Bayram b. Ahmed b. Mahmûd..." şeklinde geçmektedir (Bayramoğlu, I, 12; Ateş, s. 21). Hacı Bayram Veli'ye Bayram ismi, mürşidi Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) tarafından verilmiştir. Hacı Bayram Veli hicri...