acem2019delhi.com

Temel Biyokimya

Responsive image
Bu kitap, biyokimya dersini bir dönem gibi kısa sürede alan fakülte veya yüksekokul öğrencileri için hazırlanmıştır. Ülkemizde çok sayıda tıpkı çeviri ve yazılmış biyokimya kitapları olmasına rağmen, bu kitabı onlardan özgün kılan öğrencilerin anlatılanları rahatlıkla anlayabilecekleri bir içeriğe ve uygun hacme sahip olmasıdır. Kitabın yazılmasında öğrenme ve öğretmede en geçerli yöntemlerden biri olan, “genelden ayrıntıya yöntemi” uygulanmıştır. Her konunun başında, o konunun kısa bir özeti verilmiş ve daha sonra konunun ayrıntılarına geçilmiştir. Bilgilerin daha iyi anlaşılabilmesi için yazılan bilgiler örneklerle ve benzetmelerle ilişkilendirilmiş, çok sayıda formül, resim ve tablolarla desteklenmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-09-25
DOSYA BOYUTU:
9,3
ISBN:
6053209294
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Abdurrahman Aktümsek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Temel Biyokimya PDF

Temel Biyokimya harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Abdurrahman Aktümsek. Okuyabilirsin Temel Biyokimya sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k sıklıkla redüklenmiş halde bulunan temel organik bileşiklerdir ... Temel ve Klinik Biyokimya - Hacettepe Taş ... . Biyokimya, aşağıdaki kavramları anlamak için esastır. Diyeti belirli bir türün hücrelerinin özellikleri olan bileşiklere dönüştüren kimyasal prosesler. Tıp ve biyolojideki temel problemleri çözmek. Biyokimya; Canlı sistemin yapısını ve işlevini kimyasal bakımdan inceleyen bir bilim dalı olarak tanımlanır. Sağlığın temeli de, doğrusu normal biyokimyasal olaylardır. ... 1. Temel Biyokimya 2. Klinik Biyokimya ... . Sağlığın temeli de, doğrusu normal biyokimyasal olaylardır. İnsan sağlığıyla ilgili bilimler de iki alanda incelenir: 1. Temel biyokimya 2. Klinik biyokimya. 2011 yılında ise Cumhuriyet Üniversitesi de Biyokimya bölümünü Fen Fakültesi bünyesinde açmıştır. Tüm canlıların topluluğu. Kanıtlar canlı organizmaların birkaç temel özelliğinden oluşur Biyokimya, canlılar içinde gerçekleşen tüm kimyasal süreçleri inceleyen genç ve ilerici bir bilgi alanıdır. mikrobik.net - Biyokimya ve mikrobiyoloji kaynak sitesi, Moleküler Biyoloji, Hematoloji Biyokimya / Temel Biyokimya / Temel Biyokimya Linkleri. Başlık Hit. 29.58 TL. Bu kitap biyokimya dersini bir dönem gibi kısa sürede alan fakülte veya yüksekokul öğrencileri için hazırlanmıştır. Ülkemizde çok sayıda tıpkı çeviri ve yazılmış biyokimya kitapları... Biyokimya. 3. 0. 3. EBM 602. Temel Biyokimya Laboratuvar Teknikleri. 0. 3. 1. EBM 603. Klinik Biyokimya. 3. 0. 3. EBM 604. Karbonhidratları tanımlayıp sınışarını açıklayabileceksiniz. Monosakkaritlerin yapısını açıklayabileceksiniz. Monosakkaritlerin türevlerini... Biyokimya temel biyokimya ve klinik biyokimya olarak iki grupta incelenebilir. Temel Biyokimya: Adından da anlaşıldığı gibi biyokimyanın temelini oluşturmaktadır. BİYOKİMYA II. Hikmet Geçkil, Profesör. Biyo...