acem2019delhi.com

Marka Şehir

Responsive image
Türkiye’nin önde gelen marka danışmanlarından Muhterem İlgüner ve Avrupa’nın en önemli şehir ve yöre stratejistlerinden Christer Asplund’un birikimlerinin bir ürünü olan Marka Şehir;bir şehrin nasıl marka olacağı konusunda yöneticilere ışık tutuyor.Bir araya getirilen konu başlıkları ile dünyada ilk ve tek olma özelliğini taşıyan bu kitapta; belediye başkanları, ticaret ve sanayi odası başkanları ve onların ekipleri ile, bölgesel kalkınma ajansları ve bölge planlamacıları için planlama çerçevesi sunuluyor. Kitap ayrıca rekabetin değerlendirilmesi, alıcı-satıcı ilişkilerinin dinamiği, pazarlama altyapısının rolü ve etkin iletişimin yaygınlaştırılması gibi şehir markalaşmasında son derece önemli konuları da kapsıyor. İlgüner ve Asplund’ın uzun yıllar gerçekleştirdiği çalışmaların bir meyvesi olarak ortaya çıkan Marka Şehir kolay anlaşılır anlatımıyla dikkat çekerken, kitabın içerik planlamasında özellikle Asplund’ın diğer kitaplarından Marketing Places; Europe ve The Place Management kaynak olarak kullanılmış.Şehir yöneticileri için başucu kitabı olarak nitelendirilen, 354 sayfalık Marka Şehir’de, bir şehri markalaştırma yolunda ayrıntılı tablolara eşlik eden, açıklayıcı örnekler de bulacaksınız.“Ve bu kitabı okuduktan sonra, bir şehrin nasıl marka olabileceğini daha iyi anlayacaksınız.”
YAYIN TARİHİ:
2012-06-12
DOSYA BOYUTU:
12,48
ISBN:
6056195006
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muhterem İlgüner
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Marka Şehir PDF

Marka Şehir harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muhterem İlgüner. Okuyabilirsin Marka Şehir sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...uristleri, yetenekli iş gücünü, yatırımcıları, fabrikaları ... Marka Şehir Research Papers - Academia.edu ... ... İstanbul, Türkiye'nin uluslararası arenada marka haline gelmiş aynı zamanda ülke içinde nüfus olarak en kalabalık ama en güzel şehridir. Anahtar Kelimeler: Marka, Şehir Markası, Markalama Politikaları, Marka Şehirler 76. Şehir markası (city branding), marka strateji ve tekniklerinden yararlanarak belirli bir şehrin hedef kitle zihninde... ...yapıştırmış olmak için kullandığı kelime. öyle ki ... Marka Şehirler ve Şehir Pazarlaması | www.eksprespatent.com ... ... ...yapıştırmış olmak için kullandığı kelime. öyle ki artık ilçeler bile marka şehir adı altında paylanmaya çalışıyor. ve bol betonla sıvanmış toki yığınlarının neresine hangi açıdan bakarsak marka şehir olur. Altyapı yatırımı ve marka şehir olma çıkmazı ! Ülkemizde marka şehir kavramı, yol, su, elektrik, üst geçit ve havaalanı vb. gibi yatırımları ile söylenir hatta özdeşleşir durumdadır. 10 Marka Şehir eğitimleri Marka Şehirler Yaratmak Şehirler marka olmak ve turist çekmek istiyorlar. Bu yüzden şehir belediyeleri kendilerini marka yöneticisi gibi hissetmeye başladılar. T.C. türk patent enstitüsü markalar dairesi başkanlığı. Şehir markalaşması ve ankara örneği. Uzmanlık tezi Okan Başpınar. Proje,Etkin Patent Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen yenilikçi iş modelinin ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.Proje kapsamındaki 150 adet marka isimleri Etkin Patent ve hakim ortağı adına... İzmir'in yetiştirdiği, ama elinde tutamadığı bir iş adamı olan Sayın Muhterem İlgüner "Marka Şehir" isimli kitabını yayımladı. İzmir'in Marka Kent Stratejik Planı. Marka şehir olmak için; * şehrin artı değerlerinin (özelliklerinin) farkında olunmalı. Marka şehir olma; insan odaklı, ona daha fazla yaşam alanı ve refah imkanı sunulan şehir demek. Bu çok sayıda etmen marka kent olma sürecini kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz etkiler. Yerel yönetimler ve şehir sakinlerinin ortak çalışmaları olası olumsuzlukları belirli oranda engelleyecektir....