acem2019delhi.com

Dünyamızın Uydusu Ay

Responsive image
3. ve 4. sınıflara yönelik bu UZAY SETİ 5 kitaptan oluşmaktadır. Bu sette sırasıyla «Dünyamız, Ay, gezegenler, Güneş, yıldızlar» konusu işlenmektedir. Çocukların seviyeleri gözetilerek, gök cisimlerinin özellikleri, ay ve güneş tutulmalarının nasıl gerçekleştiği, meteor taşları ve güneş patlamaları… gibi birçok bilgi ASTRONOT ÇOCUK GÖKMEN’in gözlemleriyle anlatılmıştır. Tamamen özgün olan setin anlatımı ve konusu pedagojik ve psikolojik açıdan titiz bir çalışmanın sonucunda şekillenmiştir. Kuşe kâğıda renkli lüks baskı yapılan kitabın içindeki resimler tamamen özgündür.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-14
DOSYA BOYUTU:
9,36
ISBN:
6059937269
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kayahan Demir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Dünyamızın Uydusu Ay PDF

Dünyamızın Uydusu Ay harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kayahan Demir. Okuyabilirsin Dünyamızın Uydusu Ay sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


.... Geceleri ve (dikkatli bakarsanız göreceksiniz) gündüzleri Dünyamıza Ay'ın ışığı vurmaktadır ... Dünyanın Uydusu Ay, Ayın Evreleri, Ayın Konumu, Ayın Hareketleri ... . Ay, Dünya'nın uydusudur. Yere olan uzaklığı 384 000 km.'dir. Gökcisimleri arasında bize en yakını olduğu için, onu kolaylıkla inceleriz. Ay'a inen astronotlar (Armstrong ve Aldrin), Ay'ın kraterlerle… Ay Dünyanın sahip olduğu tek doğal uydusudur. Bilimadamlarına göre uydumuz Ay 4 milyar 500 milyon yıldan fazla bir süredir Dünyamızın uydusudur. NASA'dan ... Ay, dünya'nın tek doğal uydusudur. güneş sistemi içinde beşinci büyük doğal uydud ... 6.Sınıf Dünyamızın Uydusu Ay Konu Özeti - fenbilim.net ... . NASA'dan ... Ay, dünya'nın tek doğal uydusudur. güneş sistemi içinde beşinci büyük doğal uydudur. Eğer Ay olmasaydı, Dünya'da yalnızca Güneş nedeniyle gel-git olacaktı. AY: Dünya'nın tek uydusu. 13 Şubat 201921 Temmuz 2019 AstronomiEvi 0 yorum. Gece gökyüzüne baktığınızda göreceğiniz en net gökcismi Dünya'mızın tek uydusu olan "Ay"dır. Dünya'nın uydusu ay. Ay dünyanın tek doğal uydusudur. Dünyadan uzaklığı 384,400 km, çapı 3476 km ve kütlesi 7.35e22 kg.dır. Roma'lılar Luna, eski yunanlılar Selene ve Artemis adını vermişlerdir. 2. Ay, aynen dünya gibi Günes Sistemi oluiurken, bir gaz bulutuydu ve doial olarak Ay'in uydusu oldu. 1. Ay, hem dünyanin dogal uydusu olamayacak kadar büyük, hem de çok uzaktadir. SoruSayısı:10 Çözülme Sayısı:3230 6.Sınıf Fen Bilimleri Dünya'mızın Uydusu Ay Testi Soruları cevaplamak için seçeneklerin "{ a), b), c), d) }" üzerine tıklamalısın. Ay, Dünyamıza nazaran çok büyük bir uydudur; Dünyamızın yaklaşık ¼'ü kadardır. Aydan sonra, gezegenine oranla en büyük uydu Jüpiter'in uydusudur ki o da Jüpiter'in ancak 1/8'i kadardır. Eğer Ay'da bulunan su ve oksijen kullanılabilir hale getirilse dünyamızın bu küçük uydusu 21'inci yüzyılda sürekli bir istasyon haline gelebilecektir. Dünya'mızın Uydusu Ay. ×. Daha Fazla Özellikten Yararlanmak İçin Üye Olmaya Ne Dersin ? Aşağıdakilerden hangisi bu hareketlerden değildir? A Ay'ın kendi ekseni etrafında dönme hareketi. Ay Hakkında Bilgi. Ay, dünyamızın uzaydaki en yakın komşusudur. Ay, Güneş Sistemi içinde önemsiz, küçük bir uydudur. Bizim için önemi, dünyamıza çok yakın olmasından doğar....