acem2019delhi.com

İntibah

Responsive image
Ali Bey, onu büyük bir aşkla seven baştan çıkarıcıMehpeykervemâsumDilâşûb... İntibâh,buüçgencinfelâketlesonuçlanan serüvenlerininromanıdır.NâmıkKemal’in Romantik üslûpla kaleme aldığı bu yapıtta, tutkuyadönüşenaşkınhemsevecenliğe, fedâkârlığa yol açan “güzel” yüzü; hem de kötülüklere, ölüme yol açan “çirkin yüzü” ba-şarılıbiranlatımlaveriliyor.Mutluluğuaile yuvasında değil, “kötü kadın”ın aşkında arayan Ali Bey’in yol açtığı dramdan, herkesin kendi payına bir ders çıkaracağı kesindir.
YAYIN TARİHİ:
2018-06-01
DOSYA BOYUTU:
3,82
ISBN:
6058181571
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Namık Kemal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İntibah PDF

İntibah harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Namık Kemal. Okuyabilirsin İntibah sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...'e aşık olması ve bu aşkın Ali... Edebiyatımızın ilk edebi romanı kabul edilen eserdir ... NAMIK KEMAL İNTİBAH OLAY ÖRGÜSÜ, KİŞİLER... - derskonum.com ... . Namık Kemal, "edebiyatımızın en büyük eksiği" olarak romanı gördüğü için, Magosa sürgününde, "Sergüzeşt-i Ali Bey'i yani İntibah"ı yazar (1876). Kitap ahlaki tez ve tenkit romanıdır. İntibah sürükleyici bir kitaptır. Kitaba başladığımda ne zaman bitiririm diye düşünüyordum. Roman : İntibah / Sergüzeşt-I Ali Bey(1876);Cezmi(1880). 1. eserin adı : intibah A. Yazar ... İntibah Romanı Özeti ve Hakkında... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Roman : İntibah / Sergüzeşt-I Ali Bey(1876);Cezmi(1880). 1. eserin adı : intibah A. Yazarı : Namık Kemal b. baskı yılı : 1973 C. sahifesi : 128 D. basıldığı matbaa : Sulhi Baran matbaası. A. romanın özeti. İntibah (son pişmanlık - Ali Beyin sergüzeşti). Namık Kemal tarafından yazılan ve klasik Türk edebiyatının güzide eserlerinden biri olan İntibah ile ilgili kısa bilgileriyle daha karşınızdayız. Bir yurtseverlik ve kahramanlık oyunu olan Vatan Yahut Silistire yalnız ülke için değil, Avrupa'da da ilgi uyandırmış ve beş dile çevrilmiştir. Namık Kemal'in ilk romanı olan İntibah 1876'da yayımlanmıştır. *İntibah'ın, romanda şahısların psikolojik tahliline önem veren ilk eser olarak ...