acem2019delhi.com

İki Şehrin Hikayesi

Responsive image
“Bu dünyadan yorgun ve üzgün ayrılanların huzura erdiği o yerde yeniden buluşacağız.” İngiliz yazar Charles Dickens’ın yıllardır beğenilerek okunan romanı İki Şehrin Hikâyesi edebiyat dünyasının en büyük tarihi romanlarından biri olarak kabul edilmiştir. Fransız İhtilali’nden öncesinin ve sonrasının işlendiği eser, zevk ve sefa içinde yaşayan aristokratların, asilzadelerin yanı sıra sömürülmüş, ezilmiş, sefalet içinde yaşayan halkın başkaldırmasıyla başlayan yeni dönemi konu edinmiştir.Charles Dickens toplumun sorunlarını ele alarak küçük insanların gözünden büyük olayları anlatır. Paris ve Londra şehirleri arasında gelişen olaylar Fransız Devrimi’nin tarih kitaplarında geçmeyen ayrıntılarına ışık tutmaktadır. Charles Dickens’in “Yazdığım en iyi hikâye” diye adlandırdığı bu eser okuyucuya adeta tarihi bir yolculuk yaşatıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-07
DOSYA BOYUTU:
4,58
ISBN:
6057944894
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Charles Dickens
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İki Şehrin Hikayesi PDF

İki Şehrin Hikayesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Charles Dickens. Okuyabilirsin İki Şehrin Hikayesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...l adaletsizlik ve yurtseverlik temalarını kuvvetli bir biçimde işlemiştir ... İki Şehrin Hikayesi - Sakin Sular… ... . roman boyunca iki şehir... 'İki Şehrin Hikayesi' adlı kitap ilk sayfalarında ikili zıtlıklarla (diyalektik) başlıyor. Âdeta kulak aşinası olsun diye iki şehri de bu düşüncenin tabanına alarak konuya giriş yapıyor. İki şehrin hikâyesi: "Özgürlük, eşitlik, kardeşlik veya ölüm". 'İki Şehrin Hikayesi'ni 1859 yılında Dickens; "All The Year Round" isimli edebiyat dergisinde yayınlamak üzere yazmıştır. İki Şehrin Hikayesi, Charles Dickens'ın 1859 yılında gazetelerde tefrik ... İki Şehrin Hikayesi - Sayfa 8 - Ekşi Sözlük ... . İki Şehrin Hikayesi, Charles Dickens'ın 1859 yılında gazetelerde tefrika edilmek üzere yazdığı, konusu Fransız Devrimi esnasında ve öncesinde Paris ve Londra'da geçen romandır. İki Şehrin Hikayesi, İngiliz yazar Charles Dickens'in 1859 yılında yazdığı ikinci tarihsel roman...