acem2019delhi.com

Şark Meselesi

Responsive image
"Türkler Avrupa'da görünür görünmez ortaya bir Şark meselesi çıktı... Papazların ve küçük küçük zorbaların idaresine kendisini rahatça teslim etmiş, şarabını içip uyuklayan Avrupa'nın kapısından içeri giren dipdiri insanlar, yepyeni bir nizam içinde akıp gelen başarılı ve muazzam kuvvetler, o zamanki Avrupalının örümcekli, bulanık kafasında bir şok tesiri yaparak, onda şifa bulmaz bir dehşet hastalığı (!) doğurmuştur. Türklerin, uyuklayan Avrupalının afyonunu patlatması hadisesi öylesine derin bir tesir yapmıştır ki, aradan yedi asır gelip geçmiş olmasına ve bir gün, eski dipdiri delikanlının, hasta adam (!) şekline sokulmasına rağmen, Avrupalının yirmi batın torunları dahi bu Türk hastalığından, Türk şokundan kurtulamamıştır."
YAYIN TARİHİ:
2015-09-30
DOSYA BOYUTU:
5,42
ISBN:
6059850193
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Raif Karadağ
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şark Meselesi PDF

Şark Meselesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Raif Karadağ. Okuyabilirsin Şark Meselesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...aç Türkleri Balkanlardan ve Anadolu'dan çıkarmaktır ... Şark Meselesi Nedir ... . Şark Meselesi'nin iki aşaması vardır Türkler, Avrupa'ya ayak bastığı andan itibaren bir 'Şark Meselesi' (Doğu Sorunu) meydana geldi. Şark Meselesi'nin başlangıç tarihi hakkında birçok farklı görüş vardır. Bütün Avrupa devletleri özellikle Çarlık Rusyası "Şark Meselesi"i ile uğraşmayı dış politikasının esas unsuru haline getirmiştir. "Şark Meselesi" belirgin hatlarıyla iki önemli safh ... Şark Meselesi̇ ... . "Şark Meselesi" belirgin hatlarıyla iki önemli safha geçirmiştir. Bütün Avrupa devletleri, özellikle Çarlık Rusyası, "Şark Meselesi"i ile uğraşmayı dış politikasının esas unsuru haline getirmiştir. "Şark Meselesi" belirgin hatlarıyla iki önemli safha geçirmiştir. ANAHTAR SÖZCÜKLER: Şark Meselesi, ABD, Yeni Şark Meselesi, Ortadoğu, Büyük Ortadoğu Projesi. Şark Meselesi'nin Tanımı ve Ortaya Çıkışı….....13 1.2....