acem2019delhi.com

Kafesteki Kuşun Şarkısı

Responsive image
Maya Angelou (1928-2014) Siyah özgürlük hareketinin son güçlü temsilcilerinden olan kadın şair ve aktivist Maya Angelou, çağdaş Amerikan edebiyatı ve siyaset sahnesinin en tanınmış isimlerindendir. Afrikalı köklerine sahip çıkan somut dil arayışları ve izlek bütünlüğü içinde samimi, canlı bir üslubun takipçisi olmuştur. Blues şiirinin doğaçlamacı yalınlığından beslenen Angelou şiiri, keskin toplumsal çelişki ve çatışkıların baskısı altındaki şehirli insanın görünür ve derindeki bireysel acılarına ses veren açık, duru, modern bir söyleyişi temsil eder. Siyah halkın köleliğe ve ırkçılığa cevap olarak tarih sahnesine çıkan özgürlük arayışı, onun tutkulu kadın bireyselliğinde yeni şiirsel ifade olanaklarıyla buluşmuş, sorgulayıcı bir tavır eşliğinde yer yer dinsel söylemle bütünleşen şiiri geniş kitlelere mal olmuştur. Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou’un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı, biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki. “En büyük umudum ağladığım kadar gülebilmek, bir insana sevgimi verebilmek ve bana dönen aşkı kabul edecek cesareti kendimde bulmaktır,” diyen şairin şiirleri, Türkçe’de ilk kez bir kitap bütünlüğü içinde yayınlanıyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-10-03
DOSYA BOYUTU:
4,65
ISBN:
6053140313
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Maya Angelou
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kafesteki Kuşun Şarkısı PDF

Kafesteki Kuşun Şarkısı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Maya Angelou. Okuyabilirsin Kafesteki Kuşun Şarkısı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Kuşun Şarkısı kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Kafesteki Kuşun Şarkısı %20 İndirimli Maya Angelou ... . Maya Angelou kitapları ve Ayrıntı Yayınları 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Kafesteki Kuşun Şarkısı Kısa ve Öz Kitap Özeti. Kafesteki Kuşun Şarkısı Kitabı Yazarı Kimdir? Şu an detaylarını görüntülediğiniz kitap yazar Maya Angelou tarafından yazılmıştır. Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou'un şiir serüvenini olabildiğin ... Kafesteki Kuşun Şarkısı Seçilmiş Şiirler - %35 İndirimli - Maya Angel ... . Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou'un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki. KAFESTEKİ KUŞUN ŞARKISI. Maya ANGELOU. - SABAHIN NABZINDA -. Taş, Irmak, Ağaç. O yitip gitmiş canlılara kucak açar. İzini taşır mamutların, Dinozorların, kısacık ömürlerinden. 16 TL. Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou'un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı, biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki. Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou'un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı, biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki....