acem2019delhi.com

Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt)

Responsive image
Kitap Tanıtım Yazısı :Hz. Peygamber'in sözlerini ve onun sünnetini çağlar ötesine taşıyan hadis ilmi, Müslümanlar için bütün zamanlarda ilgi odağı olmuş, onların varlık, bilgi ve değer tasavvurlarına kaynaklık etmiştir. Aynı zamanda, asr-ı saadeti bugüne taşıma gayretinin ana vasıtası olarak görülen hadisler konusunda muazzam külliyatlar vücuda getirilmiş, geniş bir literatür oluşturulmuştur.Söz konusu literatürün ve sahip olunan klasik hadis kaynaklarının içinde bulunduğumuz zamana taşınması ve ümmetin istifadesine sunulması noktasında çeşitli çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Türkiye'de de Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren Allah Resûlü'nün çağlar üstü örnekliğini ve mesajlarını günümüze nakletmek amacıyla çeşitli eserler kaleme alınmıştır. Bu eserler zincirinin son halkası olan ve Başkanlığımız tarafından yayınlanan Hadislerle İslam adlı eser, Hz. Peygamber'in sünnetini ve hadislerini doğru anlama ihtiyacına binaen telif edilmiş, bunun yanında bu kıymetli mirası modern zamanın problemlerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak sade ve anlaşılır bir dille günümüz okuyucularına sunmuştur. Hadislerle İslam, kapsam, katılım, altyapı, içerik ve üslup açısından kendisinden önce yayınlanan eserlere nispetle farklı bir özellik arz etmekte ve ilmî değerinin yanında seçkin bir hadis kaynağı olarak önemli bir boşluğu doldurmaktadır.Yedi cilt halinde telif edilen, geniş bir mukaddime, giriş ve sekiz ana bölümden oluşan Hadislerle İslam'da yer alan konular, yaşadığımız çağın gerçeklerini, edebî zevkini, hassasiyetini, niteliğini dikkate alarak tespit edilmiştir. Konuların işlenişinde öncelikle hadislerin âyetlerle ve yine hadislerle izahı yöntemi takip edilmiştir. Konularına göre tasnif edilen hadislerin klasik hadis kitaplarında olduğu üzere alt alta sıralanması yerine konular belirli bir kurgu ve yazı bütünlüğü içerisinde yorumlanarak sunulmuştur. Eserde yer alan bütün konuların baş kısmında, başlıktan sonra, ortalama dört-beş hadise yer verilmiştir. "Serlevha hadis" diye adlandırdığımız bu rivayetlerin sahabi ravisi, Arapça metni, Türkçe tercümesi ve kaynağı da belirtilmiştir. Serlevha hadisler, muteber kaynaklardan, sahih rivayetlerden ve konunun ana fikrini yansıtan hadislerden seçilmiştir. Serlevha hadislerin kısa ve ezberlenmesinin kolay olmasına, ayrıca konuların bu hadisler çerçevesinde işlenmesine olabildiğince dikkat edilmiştir.Elinizdeki eser, Hadislerle İslam adlı eserde kullanılan, her bir konu başlığı altında zikredilen hadislerin derlenmesiyle oluşturulmuştur. Konularına göre tasnif edilen ve 1601 rivayete yer verilen eser ile Hadislerle İslam'ın özünü teşkil eden, muteber kaynaklardan derlenen bir "hadis seçkisi" meydana getirilmiştir. Allah Resûlü'nün rahmet ve hikmet dolu dünyasını keşfetmeye çağıran eserimizde yer alan her bir hadis ile ruh ve mana dünyamızda, düşünce ufkumuzda yeni pencereler açılmasını temenni ediyor ve eserimizi İslam ümmetinin ve tüm insanlığın istifadesine sunuyoruz. 
YAYIN TARİHİ:
2014-01-01
DOSYA BOYUTU:
8,6
ISBN:
9751962225
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) PDF

Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lendi! Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 (2 Cilt Takım) ... Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 2 Cilt Takım - Kollektif ... . Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt), Diyanet satışı Sonteklif'te. Fiyat ve özelliklerini inceleyin, güvenle satın alın. 15721463. %2. Hadislerle İslam (7 Cilt Takım) (Büyük Boy). Kollektif. TDV Yayınları. Uluslararası Bedruddin El-Ayni Sempozyumu ve II. Hadis İhtisas Toplantısı. Kollektif. TDV Yayınları. Yedi cilt halinde telif edilen, genis bir mukaddime, giris ve ... Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) ... . Yedi cilt halinde telif edilen, genis bir mukaddime, giris ve sekiz ana bölümden Serlevha hadisler, muteber kaynaklardan, sahih rivayetlerden ve konunun ana fikrini yansitan hadislerden seçilmistir. KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Cep Kitapları. Tümünü Gör. Serlevha hadi̇sler, muteber kaynaklardan, sahi̇h ri̇vayetlerden ve konunun ana fi̇kri̇ni̇ yansitan hadi̇slerden seçi̇lmi̇şti̇r. Serlevha hadislerin kısa ve ezberlenmesinin kolay olmasına, ayrıca konuların bu hadisler Hadis Kitapları, Hadislerle İslam Cep Boy 7 Cilt Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları. 243.75TRY. Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 (2 Cilt Takım) Pdf İndir. Kitap Özeti. ...https://yayinsatis.diyanet.gov.tr/hadislerle-islam-muhtasar-cep-boy-2-cilt. www.kitapsepeti.com/urun/detay/kitap/hadislerle-islam-serlevha-hadisler-1--2-2-cilt-takim/475955. Roman ve cep Kitaplari. Sanat Edebiyat. Tarih ve Kültür Es...