acem2019delhi.com

Arz-ı Mukaddes Kudüs

Responsive image
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) diliyle; Hz. Âdem ile başlar Kudüs’ün/Mescid-i Aksâ’nın tarihi... Neredeyse insanoğlunun dünya serüvenine denk...Şehre ismini veren mabed, Mescid-i Haram’dan (Kâbe’den) kırk yıl sonra yapılmıştır. Her iki mescidin arasındaki mesafe yaklaşık 1500 km’dir ama Mekke’den Kudüs’e km’lerin hiçbir önemi yoktur. Çünkü Beytullah’tan Beytü’l-Makdis’e mabedlerin, Halilullah’tan Habibullah’a dede torun peygamberlerin, Tahiyyat’tan Amene'r-Rasûlü’ye dualarla vahyin, Emeviler’den Osmanlı’ya İslam tarihinin, kültürünün şahidi, farklı inançları tek bir kaya etrafında buluşturan, dört kitabın okunduğu ve mi‘racın konağı bir şehirdir Kudüs. Sadece mi‘racın konağı değil, aynı zamanda ümmetin mi‘racının da sembolü olan Kudüs, bizim her şeyimizdir. Çünkü milletinden olmakla iftihar ettiğimiz Hz. İbrahim’in (as) Kâbe’yi yapmaya gitmeden Kudüs’e uğradığı gibi ümmetinden olmakla şeref duyduğumuz Hz. Muhammed (sav) de sanki iade-i ziyaret edercesine Kâbe’den Kudüs’e gelerek Kudüs’ü ümmetinin kalbine bir iman bağıyla âdeta düğümlemiştir.Geçmişte Yahudilerin, bugün ise Müslümanların yürek sızısı... Geçmişine ağıt yakanlar, yeni ağıtlar yakacak nesilleri geleceğe miras bırakıyor. Bu yönüyle tarihin tekerrür sahnesidir Kudüs.Karen Armstrong; “Müslümanlar en baştan itibaren Kudüs’e dair kapsayıcı bir vizyon geliştirdiler. Başkalarının ne varlığını, ne de kutsalını inkâr ettiler. Bu kuşatıcılık bugün zulüm altındaki Kudüs için acil bir ihtiyaçtır.” der.Falih Rıfkı Atay’ın Zeytindağı adlı kitabında; “Gözyaşının hiçbir faydası olmadığını anlamak için, Yahudilerin Kudüs'te yüzlerce yıldan beri her cumartesi günü başlarını dayayıp ağladıkları taşı ziyaret ediniz: Yüzlerce yıllık gözyaşı, bu ağlama duvarını bir santim aşındırmamıştır.” dediği gibi Kudüs için sadece ağlamak çözüm değildir. Kudüs’ü tanımalı, görmeli, sevmeli ve sahip çıkmalıyız.Rasulullah’ın burağıyla Mekke’den Kudüs’e katettiği bu kutlu yol, inşallah kıyamete kadar ümmeti tarafından yürünecek ve yürünmeye devam edecek, 15 Temmuz 1099/15 Temmuz 2016 Haçlı işgalcilerine karşı bu Muazzez Millet, mi’rac ruhunu hep yaşayacak ve yaşatacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2019-01-23
DOSYA BOYUTU:
4,98
ISBN:
6052154755
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Erkan Aydın
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Arz-ı Mukaddes Kudüs PDF

Arz-ı Mukaddes Kudüs harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Erkan Aydın. Okuyabilirsin Arz-ı Mukaddes Kudüs sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kçi : Çığır Yayınları. Muhammed'in (sav) diliyle; Hz ... Arz-ı Mukaddes Kudüs (Ciltli) - Erkan Aydın - Çığır Yayınları ... . Âdem ile başlar Kudüs'ün/Mescid-i Aksâ'nın tarihi... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Çığır Yayınları Yayınevine ait Arz-ı Mukaddes Kudüs kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Arz-ı Mukaddes Kudüs. Yazar: Erkan Aydın Yayinevi: Çığır Yayınları. Muhammed'in (sav) diliyle; Hz. Âdem ile başlar Kudüs' ... Arz-ı Mukaddes Kudüs / Dr. Erkan Aydın - Davamız Kudüs - Kitaplık ... . Muhammed'in (sav) diliyle; Hz. Âdem ile başlar Kudüs'ün/Mescid-i Aksâ'nın tarihi... Arz-ı Mukaddes Kudüs En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Muhammed'in (sav) diliyle; Hz. Âdem ile başlar Kudüs'ün/Mescid-i Aksâ'nın tarihi... ...Osmanlı'ya İslam tarihinin kültürünün şahidi farklı inançları tek bir kaya etrafında buluşturan dört kitabın okunduğu ve mi'racın konağı bir şehirdir Kudüs. Arz-ı Mukaddes Kudüs-Küçük Boy. Kudüs, vahye dayanan üç semavi din içinde çok kutsal bir şehir. Mescidimiz, Üçüncü Haremimiz, Kubbet-üs Sahra, Hacer-i Muallak, Peygamberler diyarı, Mirac'ın konağı Arz-ı Mukaddes'tir. 102 TL. Âdem ile başlar Kudüs'ün/Mescid-i Aksâ'nın tarihi... Neredeyse insanoğlunun dünya serüvenine denk...Şehre ismini veren mabed, Mescid-i Haram'dan (Kâbe'den) kırk yıl sonra yapılmıştır....