acem2019delhi.com

Hişt! Hişt!

Responsive image
Yaz tatilinde evde canı sıkılan kahramanımız, kitapların arasından birinin “Hişt! Hişt!” diye seslendiğini duyar. “Hişt! Hişt!” diye seslenen Sait Faik Abasıyanık’tan başkası değildir. Kahramanımız İstanbul’da güzel bir geziye de bu sayede çıkar. Gökçe İrten’in illüstrasyonlarını yaptığı kitap 7 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-13
DOSYA BOYUTU:
11,61
ISBN:
6051922508
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fuat Sevimay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hişt! Hişt! PDF

Hişt! Hişt! harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fuat Sevimay. Okuyabilirsin Hişt! Hişt! sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ederek geçmiştir. Arkamdan yılan, tosbağa, bir kirpi geçmiştir ... Hişt Hişt Masalı, Hişt Hişt Masalı Oku, Hişt Hişt Masalı Özeti, Hişt... ... . Hişt hişt hikayesinin özeti. Özet: Bir adam bir orman yolunda yürürken kendisine birinin 'hişt hişt' dediğini duyar ve sesin ormandaki hayvanlar tarafından geldiğini zanneder. Belki de çok istediğim için dönüp bakamadım. Olabilir. Gökten bir kuş hişt hişt ederek geçmiştir. Arkamdan yılan, tosbağa, bir kirpi geçmiştir. Bir böcek vardır belki hişt hişt diyen. Benim en favori Sait F ... Hişt Hişt... (Ezginin Günlüğü) - YouTube ... . Bir böcek vardır belki hişt hişt diyen. Benim en favori Sait Faik öykümdür "hişt hişt ". "Hişt hişt" öyküsünü ne güzel tanımlamışsın. nurten aksakal tarafından Kas 15th, 2009 günü 20:52 sularında gönderildi. Çikolata renginde bir yaprak, çağla bademi renkli bir keçi gördüm. Birisi arkamdan: -Hişt,dedi. Belki de çok istediğim için dönüp bakamadım. Olabilir. Gökten bir kuş hişt hişt ederek geçmiştir. "Uyan gönlüm hadi perdeni aç çilen doldu kafesinden kaç, uyan gel uykundan dünya aşk görsün, hişt hişt!"... Derken romantik Yavız da köri soslu tavuğuna demez mi hişt hişt... Işığın var mı, yak biraz, aydınlansın gecemiz. Açayım deli gibi uyansın bu bahar. Hişt Hişt. Çilen doldu kafesinden kaç. Uyan gel uykudan, dünya aşk görsün. Hişt hişt. ottan, böcekten, çiçekten. gelsin de nereden gelirse gelsin! bir hişt sesi gelmedi mi fena. geldikten sonra yaşasın çiçekler, böcekler, insanoğulları. hişt hişt! hişt hişt! hişt hişt! Sonra bir "Hişt hişt" duydum; sonra öteden bir daha, bir o yandan, bir bu yandan hişt hişt... Çikolata renginde bir yaprak, çağla bademi renkli bir keçi gördüm. Birisi arkamdan: -Hişt,dedi. - Hişt hişt. (Sait Faik ABASIYANIK, Alemdağ'da Var Bir Yılan). Gelsin de nereden gelirse gelsin! Bir hişt sesi gelmedi mi fena. Geldikten sonra yaşasın çiçekler, böcekler, insanoğulları. Belki de çok istediğim için dönüp bakamadım. Olabilir. Gökten bir kuş, hişt hişt ederek geçmiştir. Arkamdan yılan, tosbağa, bir kirpi geçmiştir. Bir böcek vardır belki, hişt hişt diyen. Dallardan bahar inmiş duydun mu? Karanlığın içinde bir ışık var Mor mor mor leylaklar. Uyan gönlüm haydi perdeni aç Çilen doldu kafesinden kaç Uyan gel uykudan, dünya aşk görsün. Hişt hişt Hişt hişt. Yürüyordum. Yürüdükçe de açılıyordum. Evden kızgın çıkmıştım. Belki de tıraş bıçağına sinirlenmiştim. Olur, olur! Mutlak traş bıçağına sinirlenmiş olacağım. Gönlüm Burgazada'nın bir kıyısında, aklım Dolapdere'nin cila kokulu sokaklarında, bedenimse Eflatikus'un Kahvesi'nde oturmuş, hep birlikte onu düşünüyorduk. Sait Faik'in Hişt Hişt adlı hikayesi bir adamın yol boyunca duyduğu "hişt hişt" seslerinin nereden. Geldiğini anlama çabası ve sonunda asıl sıkıntının bu sesi duyma değil duymamak olduğunu bu sesin....