acem2019delhi.com

Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama

Responsive image
Sosyal politika, dar ve geniş anlamlara sahiptir. Sosyal politikanın dar anlamı, sadece çalışma hayatına dönüktür; geniş anlamıyla sosyal politika ise çalışma hayatı dışındaki tüm sosyal soru(n)ları gündemine almaktadır. Tüm sosyal soru(n)lar içinde dezavantajlı gruplar ve meseleleri de bulunmaktadır; bu nedenle dezavantajlı gruplar, daha çok sosyal politikanın geniş anlamı içindedir. Öte yandan Türkçe yazınında sosyal politikanın dar anlamına dönük birçok çalışma bulunabilmektedir, ancak dezavantajlı gruplar hakkında ortaya konan yayın faaliyetleri yeterli değildir. Bazı çalışmalar sadece yoksullar ile ilgilidir, bazıları sadece (ki son dönemde daha fazla) göç/menler hakkındadır, bazıları sadece kadınlar üzerinedir (ki dar anlamda çalışma hayatı bağlamında ele alınan çalışmalar da fazladır), diğer bazıları da sadece engelliler ile alakalıdır, bir kısmı da sadece yaşlılar üzerinedir ve çok azı da sadece Romanlar hakkındadır.Burada temel sorun, Türkçe yazınında birkaç istisna haricinde dezavantajlı olmak ile ilgili bütüncül bir çalışmanın olmayışıdır. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama adlı bu eser, bu tarz bir açığı kapatma amaçlıdır. Böyle bir çalışma, farklı dezavantajlı grupları (yoksul, göçmen, kadın, engelli, yaşlı ve Romanlar) bir bütün olarak ele almanın yanında, her bir grup hakkında tarihsel birikimi, yaklaşım farklılıkları ve hâlihazır uygulamaları da birlikte vermektedir. Bu yönüyle, Türkçe yazınında önemli bir boşluğu doldurabilecek ve yeni çalışmalara yardımcı olabilecek bir mahiyet taşımaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-03
DOSYA BOYUTU:
7,48
ISBN:
9752566361
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Faruk Taşçı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama PDF

Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Faruk Taşçı. Okuyabilirsin Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...al Politikada Dezavantajlı Gruplar-Tarih, Yaklaşım ve Uygulama ... Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama ... . Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Tüm sosyal soru(n)lar içinde dezavantajlı gruplar ve meseleleri de bulunmaktadır; bu nedenle... Ekim 28, 2018. Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Tüm sosyal soru(n)lar içinde dezavantajlı gruplar ve meseleleri de bulunmaktadır; bu nedenle dezavantajlı gruplar, daha... 25.20 TL. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tar ... Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama ... ... 25.20 TL. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama adlı bu eser, bu tarz bir açığı kapatma amaçlıdır. Böyle bir çalışma, farklı dezavantajlı grupları (yoksul, göçmen... 22.40 TL. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama adlı bu eser, bu tarz bir açığı kapatma amaçlıdır. Böyle bir çalışma, farklı dezavantajlı grupları (yoksul, göçmen... 23.80 TL. Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama-Kaknüs Yayınları - Ders Kitapları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat... 22.68 TL. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih, Yaklaşım ve Uygulama adlı bu eser, bu tarz bir açığı kapatma amaçlıdır. Böyle bir çalışma, farklı dezavantajlı grupları (yoksul, göçmen... Burada temel sorun, Türkçe yazınında birkaç istisna haricinde dezavantajlı olmak ile ilgili bütüncül bir çalışmanın olmayışıdır. İşte Sosyal Politikada Dezavantajlı Gruplar: Tarih... 23.80 TL. İşt...