acem2019delhi.com

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar

Responsive image
Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma alanlarını psikoloji öğrencilerine ve meraklılarına kapsamlı biçimde tanıtmayı amaçlayan değerli bir çalışmadır.Kitabın Giriş Bölümü, alandaki temel kavramları ve araçları tanıtarak takip eden materyali anlayabilmek için gerekli olan kuramların ve yöntemlerin ilk sunumunu yapma hizmetini görmektedir.Birinci Kısım'da, gelişimden sosyal davranışa, kişilikten bilişe, duyguya, dile ve algıya kadar bir dizi alanda farklı kültürlerdeki insan davranışları üzerine yapılan karşılaştırmalı çalışmaların görgül bulgularından örnekler sunulmaktadır.İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir.Üçüncü Kısım'da, Birinci ve İkinci Kısım'da sunulmuş olan pek çok bulgu ve fikirden yola çıkan, uygulamalı niteliği olan bölümler toplanmıştır. Bu bölümlerde okuyuculara hepsi “gerçek yaşam” ile ilgili olan yeni görgül alanlar ve konular (kültürleşme, kültürler arası ilişkiler, kültürler arası iletişim ve eğitim, iş ve örgütleri, sağlık gibi) tanıtılmıştır.Ülkemizde psikoloji bölümlerinin lisans ve lisansüstü programlarına 'Kültürlerarası Psikoloji' dersinin seçmeli veya zorunlu bir ders olarak yerleşmesinin giderek yaygınlaşmaya başladığını göz önüne alırsak, bu çalışmanın Türkçeye çevrilmesinin ülkemizdeki psikoloji eğitiminde önemli bir ihtiyaca karşılık geldiğini düşünmekteyiz.
YAYIN TARİHİ:
2015-09-21
DOSYA BOYUTU:
4,24
ISBN:
6053202134
DİL:
TÜRK
YAZAR:
David L. Sam
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar PDF

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır David L. Sam. Okuyabilirsin Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...erarası psikoloji, değişkenlik ve değişmezlik de dahil olmak üzere, farklı kültürel koşullar altında insan davranışlarının ve zihinsel süreçlerin bilimsel bir çalışmasıdır ... Kültürlerarası Psikolojisi Araştırma ve Uygulamalar ... . İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir. John W Berry Ype H Poortinga Seger M Breugelmans Athanasios Chasiotis David L Sam. Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların... Ana sayfa. Ürün. Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar. Kültürlerarası ps ... Kültürlerarası Psikoloji : Araştırma ve Uygulamalar ... . Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların... Ana sayfa. Ürün. Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar. Kültürlerarası psikoloji. Araştırma ve uygulamalar. David l. Sam, john w. Berry, ype h. Poortinga, seger m. Breugelmans, athanasios chasiotis / nobel yayın dağıtım. Basım yılı: 2015. 49.50 TL. İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir....