acem2019delhi.com

Bir Şeftali Bin Şeftali

Responsive image
Kuraklık ve fakirlik içerisinde olan köyün hemen yanında büyükçe bir bağ vardı. Bu bağ gayet sulaktı ve içeresi meyve ağaçlarıyla dolu olan bir bağdı. Bağ o kadar büyük ve ağaçlıktı ki hatta dürbünle bir ucundan diğer ucuna bakılsa sonu görülemeyecek kadardı.Bu kurak ve çorak köyün ağası birkaç yıl önce tarlaları köylülere bölüp satmış, sulak ve ağaçlık olan bağı kendisine ayırmıştı. Ancak köylülerin tarlaları hem düz değil hem de ağaçsızdı. Üstüne üstlük tarlalarda su da bulunmuyordu. Vadinin ortasında ise bir düzlük bulunuyordu. İşte ağanın satmadığı ve kendine ayırdığı bağ orasıydı. Köylüler satın aldıkları engebeli ve ekimi zor olan tarlalarda yağmur suyuyla arpa ve buğday yetiştiriyorlardı.
YAYIN TARİHİ:
2019-07-17
DOSYA BOYUTU:
11,14
ISBN:
6052240885
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Samed Behrengi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Şeftali Bin Şeftali PDF

Bir Şeftali Bin Şeftali harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Samed Behrengi. Okuyabilirsin Bir Şeftali Bin Şeftali sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ip. Onu bir yılan soktu dedi. Hem de şeftali ağacının dibine gübre olsun diye yılan ararlarken ... Bir Şeftali Bin Şeftali - Samed Behrengi E-Kitap İndir - kitapindirr.org ... . Bir şeftali bin şeftali ana fikri: İnsan hayallerinin peşinden koşar, emek verirse amacına ulaşır. Köyün ağası diğer arazileri satıp bağı kendisine ayırmıştır. Bağda iki de şeftali ağacı vardır. Öteki şeftali ise her yıl bin çiçek vermesine karşın meyve vermeden çiçeklerini dökmektedir. ...bir masal. dışarıyı görmek isteyenlere. ama "bir şeftali bin şeftali" tam tersi. kendi i ... Bir Şeftali Bin Şeftali Özet - Samed Behrengi ... . ...bir masal. dışarıyı görmek isteyenlere. ama "bir şeftali bin şeftali" tam tersi. kendi içine bir yolculuk. ve sevgiye, emeğe. o yüzden "bir şeftali bin cümle içinde: bu adam tam bir şeftali bin şeftali. ...Balık" olmasına rağmen ben kendi hayat mücadelesini anlatan "Bir Şeftali Bin Şeftali" kitabını daha çok seviyorum. Bir şeftali çekirdeğinden gelen fidan çocuklara bin şeftali vermek için çabalıyor. Bir şeftali bin şeftali kitabının uzun özetini buradan okuyabilirsiniz. Küçük şeftali ağacı, her yıl binlerce rengarenk çiçek açar ama bir tane bile olgun meyve vermezdi. B...