acem2019delhi.com

Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları (Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi)

Responsive image
Tüm dünyada birçok toplumda kültür aktarımında kullanılan önemli bir araç da çocuk oyunlarıdır. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Bunun sonucunda ise çocuklar katlı binalarda cep telefonlarının/televizyonların/bilgisayarların başında adeta sanal bir dünya yaşamakta, bu durum da çocukları üreticilikten, paylaşımcılıktan, analiz/sentez becerilerinden vb. uzaklaştırmaktadır. Bu doğrultuda Ağrı ilinde çocukların dil becerilerinin geliştirilmesinde, üretici/yaratıcı/paylaşımcı/sosyal bireyler yetişmesinde fayda sağlayacağı düşünülen birçok oyunun olduğu görülmüş ve bu oyunların derlenerek çocukların, eğitimcilerin ve anne-babaların dikkatlerine sunulmasının yararlı olacağı kanaatine varılmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-11
DOSYA BOYUTU:
5,92
ISBN:
6052810484
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Doç. Dr. Akif Arslan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları (Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi) PDF

Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları (Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Akif Arslan. Okuyabilirsin Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları (Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir ... Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları Ağrı İli Geleneksel... ... . 23.16 TL. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi. etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. 25.50 TL. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun et ... Geleneksel Çocuk Oyunları Nelerdir? (11 Adet) - Değerler Eğitimi ... . 25.50 TL. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Tüm dünyada birçok toplumda kültür aktarımında kullanılan önemli bir araç da çocuk oyunlarıdır. gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta ha. Tüm dünyada birçok toplumda kültür aktarımında kullanılan önemli bir araç da çocuk oyunlarıdır. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gere.. Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk OyunlarıAğrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi.

Tüm dünyada birçok toplumda kültür aktarımında kullanılan önemli bir araç da çocuk oyunlarıdır. Dr. Akif Arslan tarafından Ağrı'da oynanan geleneksel çocuk oyunları kitaplaştırıldı. Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları (Ağrı İli Geleneksel Çocuk Oyunları Örneklemi)-HİPER YAYIN-Doç. Geleneksel çocuk oyunları kültürümüzü oluşturan ögeler arasında yer alır. Geleneksel oyunları yaşatmak ve kültürümüze sahip çıkmak için bu oyunların oynanması gerekmektedir. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz. Türkçe Dersi Etkinliklerinde Çocuk Oyunları Akif Arslan Hiperlink Yayınları. Günümüzde gerek internet gerek televizyonun etkisiyle gerekse mahalle kültürünün yok olmaya doğru gitmesiyle birlikte çocuk oyunları gittikçe azalmakta hatta yok olmaya doğru gitmektedir. Çocukluğumuzdan kalan renkli misketler, kiremit oyunu ve mendil kapmaca ve daha fazlası! Geleneksel Çocuk Oyunları: Çocukluğumuzdan Kalan En Güzel 5 Oyun....