acem2019delhi.com

Taşın Altındaki El

Responsive image
Nasıl oluyor da günümüzde Romalılar dönemine oranla daha fazla köleye sahibiz? Eyleme geçmek yerine konuşan insanları neden dinlememeliyiz? İşletmeler neden batar? Demokrasiyi başka ülkelere dayatmak neden asla işe yaramaz? Çünkü elini taşın altına koymadan dünyayı yönetenlerin sayısı çok fazladır. Taleb, bu kışkırtıcı kitabında risk ve ödül, din ve siyaset, finans ve kişisel sorumluluk gibi konulardaki uzun süreli inançlarımızı sorgulayarak dünyayı anlamanın, meslek hayatında başarılı olmanın, adil ve hakkaniyetli bir topluma katkıda bulunmanın, anlamsızlığı saptamanın ve başkalarını etkilemenin anlamını yeniden tanımlıyor. Hammurabi’den Seneca’ya, Dev Antaeus’tan Donald Trump’a, Kant’tan Şişko Tony’ye kadar örneklerle, kaybedecek bir şeyi olmanın, risk almanın, elini taşın altına koymakta bir adalet, onur ve fedakârlık unsuru görmenin kahramanlar, azizler ve görmüş geçirmiş insanlar için oyunun temel kurallarından biri olduğunu gösteriyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-05
DOSYA BOYUTU:
9,5
ISBN:
9754346275
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nassim Nicholas Taleb
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Taşın Altındaki El PDF

Taşın Altındaki El harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nassim Nicholas Taleb. Okuyabilirsin Taşın Altındaki El sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...İN :) "Taşın Altındaki Eller'in hikayesi küçük bir arkadaş grubunun köy okullarındaki çocuklara ders vermek istemesiyle başladı ... Taşın Altındaki El ... . Nassim Nicholas Taleb. Nasıl oluyor da günümüzde Romalılar dönemine oranla daha fazla köleye sahibiz? Eyleme geçmek yerine konuşan insanları neden dinlememeliyiz? İşletmeler neden batar? taşın altındaki eller. şükela: tümü | bugün. ankara hukuk menşeili bir topluluk. gönüllü olarak çocuklara ders veriyorlar. Nassim Nicholas Taleb. Nasıl oluyor da günümüzde Romalılar dönemine oranla daha fazla ... Taşın Altındaki El , Nassim Nicholas Taleb - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... . gönüllü olarak çocuklara ders veriyorlar. Nassim Nicholas Taleb. Nasıl oluyor da günümüzde Romalılar dönemine oranla daha fazla köleye sahibiz? Eyleme geçmek yerine konuşan insanları neden dinlememeliyiz? İşletmeler neden batar? Kitabın Orjinal Adı. : Taşın Altındaki El. Demokrasiyi başka ülkelere dayatmak neden asla işe yaramaz? Çünkü elini taşın altına koymadan dünyayı yönetenlerin sayısı çok fazladır. Taşın Altındaki El. Günlük Yaşamdaki Gizli Asimetriler. Demokrasiyi baş...