acem2019delhi.com

KırımSon Haçlı Seferi

Responsive image
Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya’yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı’nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya savaşıyla gölgelenmiştir. Üçte ikisi Rus olmak üzere en az 750 bin askerin çarpışmalarda ya da hastalıklar yüzünden hayatını kaybettiği bu savaş, beraberinde getirdiği sivil kayıplar, katliamlar ve sürgünlerle ilk topyekûn savaştı.Kırım Savaşı ayrıca yeni sanayi teknolojilerinin, modern tüfeklerin, buharlı gemilerin, demiryolu ve telgraf gibi yeni lojistik ve iletişim biçimlerinin devreye girdiği, savaş muhabirleri ve fotoğrafçıların doğrudan sahnede yer aldığı modern savaşın ilk örneğiydi.Rusya üzerine çalışmalarıyla tanınan İngiliz tarihçisi Orlando Figes bu kitabında Kırım Savaşı’nı, yalnızca katılanlar üzerinde büyük etkiler yapan bir büyük güçler çarpışması olarak değil, ihmal edilen yanıyla bir din savaşı olarak da ele alıyor. Savaşın İngiliz, Fransız, Rus ve Osmanlı kaynaklarının yanı sıra unutulmuş askerlerin, hemşirelerin, gazetecilerin tanıklıklarına da dayanan etkileyici bir anlatımı.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-06
DOSYA BOYUTU:
10,66
ISBN:
9750823077
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Orlando Figes
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

KırımSon Haçlı Seferi PDF

KırımSon Haçlı Seferi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Orlando Figes. Okuyabilirsin KırımSon Haçlı Seferi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Seferi. Yazar : Orlando Figes. Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi] ... Kırım - Son Haçlı Seferleri - Crimea - The Last Crusade Fiyatı ... . Kırım Son Haçlı Seferleri. Tükendi. Filistin'de her üç dinin mensupları barış ve huzur içinde yaşarken, Avrupa'daki Hıristiyanlar bir "Haçlı" seferi organize etmeye karar verdiler. Son yazı. Ey güzel kırım! Kırım; Son Haçlı Seferi. Yapı Kredi Yayınları. Orlando Figes. Puanlama : (0.00) Reyting Detayı : Gösterim : (62 hit). Abdülhamid Son Hüküm... Okay Tiryakioğlu. Kırım Sava ... Kırım - Son Haçlı Seferi, Orlando Figes | Yapı Kredi Yayınları ... .00) Reyting Detayı : Gösterim : (62 hit). Abdülhamid Son Hüküm... Okay Tiryakioğlu. Kırım Savaşı : son Haçlı Seferi. Author: Figes, Orlando. Kırım Son Haçlı Seferi kitabını ve özetini okumak için tıklayınız. | Kitap, Kitaplar, Kitap özetleri. Kırım Son Haçlı Seferi isimli kitabının özetini ve Orlando Figes yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. 24.19 TL. Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya'yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı'nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya... Kırım Son Haçlı Seferi. Orlando Figes. Yapı Kredi Yayınları. %10. Son Haçlı Seferi Kuma Gömülen İmparatorluk. Von Kress. Yeditepe Yayınevi. Kırım Harbi : Paris muahedesi 1856 / by: Çavlı, Emin Ali Published: (1957). Kırım Harbi'nde Silistre Müdafaası : 1853-54 Tuna seferi / by: Ahmet Muhtar, 1861-1926 Published: (2014). Kudüs'ün kurtarılması yani Kutsal toprakların Müslümanların hakimiyetinden alınması amacıyla başlatılan Haçlı Seferi'nin ilkidir. Ünlü Kişilerin Ölmeden Önceki Son Sözleri. Haçlı Seferleri ya da Haçlı Akınları, 1096-1272 yılları arasında, Avrupalı Katolik Hristiyanların, Papa'nın talebi ve çeşitli vaatleri üzerine, genellikle Müslümanların elindeki Orta Doğu toprakları......