acem2019delhi.com

Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları

Responsive image
İngiliz ordusunun 1914’te Basra’yı işgaliyle Osmanlı topraklarına başlattığı harekât, 1915’te Tümgeneral Charles V. F. Townshend komutasındaki 6. Hint Tümeni’nin Bağdat’a ilerleyişiyle devam eder. Aynı dönemde bu tümene bağlı 48. Savaş İstihkâm Taburu’nun doktoru olarak görev yapan William C. Spackman, içinde yer aldığı Mezopotamya harekâtını, İngiliz ordusunun Kûtülamare’de Halil Paşa tarafından kuşatıldığı ve teslim alındığı 29 Haziran 1916 tarihine kadar gün gün kaydeder. Bu tarihten sonra, Osmanlı ordusuna esir düşen hasta ve yaralı esirlere bakmakla görevli bir savaş esiri olarak Bağdat ve Musul’da bir yıl geçirir. Görevi nedeniyle dolaşım serbestliğine sahip olduğu için bölgedeki yaşamı ve yerli halkı detaylı bir şekilde gözlemleme fırsatı bulur. Bir seyyah gibi yaklaşarak, gördüğü yeni yerleri ve insanları renkli bir üslupla kâğıda geçirir. Notlarında, savaşın sonlarına doğru gönderildiği Anadolu’daki Kedos (Gediz) esir kampından İngiltere’ye dönüşüne kadar yaşadıklarını da anlatır. Dr. Spackman’in bu süreçte tuttuğu günlüklerden ve notlardan yola çıkarak yıllar sonra bir araya getirdiği anılarıyla, savaşın korkunçluğuna ve trajedilerine rağmen yer yer nükteli bir dille okuyucuya savaşın farklı bir yüzünü anlatıyor. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları, bu özelliğiyle de Büyük Savaş’ın az bilinen yönlerine ışık tutuyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-16
DOSYA BOYUTU:
9,60
ISBN:
6052955864
DİL:
TÜRK
YAZAR:
William Collis Spackman
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları PDF

Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır William Collis Spackman. Okuyabilirsin Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla ... Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları | William... | Kıta Kitap ... ... : William Collis Spackman. Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları William Collis Spackman İş Bankası Kültür Yayınları | 9786052955864. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları. William Collis Spackman. "Spackman'ı ... Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları PDF Kitap İndir - Epub... ... . Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları. William Collis Spackman. "Spackman'ın anıları bazı açılardan tipik bir Kût esiri anısı olmasına rağmen benzerlerinden önemli farklar da içermektedir. Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları İngiliz ordusunun 1914'te Basra'yı işgaliyle Osmanlı topraklarına başlattığı harekât, 1915'te Tümgeneral Charles V. F. Townshend komutasındaki 6... Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları... 16.67 TL. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları... kitaphanen.com´da uygun fiyata İş Bankası Kültür Yayınları markalı Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları 9786052955864 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları, bu özelliğiyle de Büyük... 15.55 TL. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları... William Collis Spackman tarafından kaleme alınan Esir Bir İngiliz Doktorun Kutülamare Anıları Pdf İndir isimli 296 sayfadan oluşan kitap; TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin... 17.78 TL. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları... 17.78 TL. Açıklama Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları İngiliz ordusunun 1914'te Basra'yı işgaliyle Osmanlı topraklarına başlattığı harekât, 1915'te Tümgeneral Charles V. F... Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları, bu özelliğiyle de Büyük... 22.22 TL. Kûtülamare ile ilgili resmi askeri kayıtların dışında, cephe gerisinde yaşananların ele alındığı az sayıdaki eserden biri olan Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları......