acem2019delhi.com

Aşk Yolu Vuslat Tariki

Responsive image
"Tasavvufta aşk" üzerine oldukça fazla sayıda eser mevcut. Önemli olan, bunlar içerisinden doğru tercihlerde bulunarak, okuduğumuza pişman olmayacağımız eserleri seçebilmek. Tavsiyeleri dikkate alan bir okuyucu iseniz, kesinlikle gönülleri derinden etkileyen bir eser.Almanya Berlin'deki opera binasında yaptığı zikir meclisi, kendilerinin dışında bütün izleyicilerin de tevhid getirmesine sebep olur. Devran için ayağa kalktığında salondaki gayr-i müslimler de aynı şekilde hareket edip zikre katılırlar.Siz müslüman olduğunuz halde hiçbir fark gözetmeksizin Hristiyanları da meclisinize kabul ediyor, onların da zikretmelerine izin veriyorsunuz. Bunun sebebi ve hikmetini açıklar mısınız? sorusuna şu karşılığı verir:Ben fakir bir müslüman ve bir şeyhim. Allah diyen herkesi meclisime kabul eder; Allah derim ve Allah dedirtirim...Tevhide susamış Avrupalılar'ın boşlukta kalmış gönül dünyalarına şahit olacağınız bu eser, İslâm'ın oradaki insanları nasıl etkilediğini ve onların tevhide ne derece muhtaç olduklarını ifade etmektedir. Yaşanmış bir olayın aktarılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması kitabın en etkileyici tarafı.Kitapta konular hikayeler ile süslenerek anlatılmış ve muhabbetin, aşkın, zikrin hakikatine varılan yollar işaret edilmiş. Muzaffer Ozak Hoca'nın şiiriyle başlayan kitap, yine O'nun şiiriyle nihayet bulmaktadır.Allah ve Resûlü'ne âşık bir gönülden zuhredenlerin yer aldığı bu kitap, içeriğindeki samimiyetiyle ön plana çıkmaktadır. Zaten bu da okuyucunun bir kitapta aradığı en önemli özelliklerden biri.
YAYIN TARİHİ:
DOSYA BOYUTU:
5,57
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muzaffer Ozak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Aşk Yolu Vuslat Tariki PDF

Aşk Yolu Vuslat Tariki harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muzaffer Ozak. Okuyabilirsin Aşk Yolu Vuslat Tariki sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...t Tariki by Muzaffer Ozak. Bunda heybetli ve etkileyici bir görünüşe sahip olmasının yanında İslâmiyet'e ilgi duyan herkese aşk ile hizmeti görev bilen bir âşık olmasının büyük payı vardır ... Aşk Yolu Vuslat Tariki Pdf İndir - Pdf Kitap İndir ... . 4. Aşk Yolu Vuslat Tariki (İstanbul, ts.). Tarik-i Vuslat. 411 likes · 3 talking about this. www.tarikivuslat.com İslami blog ve vlog. kâinata bakması, insanın kendi eşsiz varlığını düşünmesi bile sonsuz bir güç sahibine giden yolu aydınlatır. En yeni Aşk Yolu Vuslat Tariki kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. "Aşk Yolu Vuslat Tariki" Arama Sonuçları. Der ... Aşk Yolu Vuslat Tariki - Muzaffer Ozak | kitapyurdu.com ... . En yeni Aşk Yolu Vuslat Tariki kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. "Aşk Yolu Vuslat Tariki" Arama Sonuçları. Dervişi derviş yapan üç harf ile beş noktadır. All about AŞK YOLU VUSLAT TARİKİ by Elhac Muzaffer Ozak. LibraryThing is a cataloging and social networking site for booklovers. aşk yolu vuslat tariki EL HAC MUZAFFER ÖZAK Camili Han Hatibi ve İstanbul Eski Fahri vaizlerinden. Bunu yapabilen­ ler, tez zamanda vuslata nail olurlar. Bu tavsiye, umu­ mi bir beyandır. "Tasavvufta aşk" üzerine oldukça fazla sayıda eser mevcut. Kitapta konular hikayeler ile süslenerek anlatılmış ve muhabbetin aşkın zikrin hakikatine varılan yollar işaret edilmiş. Ziynetü'L kulûb. Aşk yolu vuslat tarîki. Hazret-i meryem. Sôfiye sohbetleri. Bu kitaba link vermek için alttaki html kodu web sayfanıza koyabilirsiniz;

  • İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap)
  • Gülün Kalbi Yok
  • Gramsci'yi Çözümlemek
  • Sarı SaltıkPopüler İslamın Balkanlar’daki Destani Öncüsü
  • 2017 KPSS İnovasyon Serisi Anayasa Tamamı Çözümlü Soru Bankası
  • 2017 KPSS Eğitim Bilimleri Anahtar Serisi Rehberliğin Anahtarı
  • Baht Dönüşü
  • Evliya Çelebi Seyahatnamesi -9. Kitap
  • Sosyal Medyada MahremiyetGözetim, Teşhir ve Dikizleme Kültürü
  • Yitik İmparatorluğu Resmetmek: İtalyan Merceğinden Anadolu’daki Bizans Sanatı (1960–2000)