acem2019delhi.com

Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın?

Responsive image
Göç nasıl bir şeydi? Ekmek için, yurt için, Töreden muzdarip kan davaları için aynı anlamı taşısa da,savaşlar sonucu can havli ile canlarını kurtarma operasyonuydu onlar için. Göç edildikten sonra, evin Türkmen Pehlivanı Mahmut, Mahir’i, karısı Kevser’i ve ikiz bebelerini tek zembile sığdıramasa da, kucaklayıp komşu Türkiye ye sığınmayı başarmıştı. Mahmut Zembilini tam tekmil yurda taşımanın mutluluğuyla derin bir nefes aldığını zannederken, bedenini dağıtan o mayının korkunç sonucuna mütakip, zembildeki elmalar gibi ailesinin her bir ferdi bir tarafa dağılıp, uzun yıllar sonra toparlanabilmişti. Göç Mekruh tu, savaş çirkindi ve fakirlik sınır tanımadığı yaşamlarına hediye gibi giren can arkadaşı Sait’in vefakâr dostluğu apayrı gurur timsaliydi. Düşünün ki Sait Cizreli, kökü botan suyu gibi tertemiz Kürt kökenli bir aslan parçası, Mahir ise Türk kökenli bir Kerküklü pehlivanın oğluyken yıllara meydan okuyan dostlukları Türk-Kürt kardeşliğinin en güzel sembolü olmuşlardı.Kardeşliğe nifak sokanlardan olmadılar ikisi de.İnsanlık adına açılan kucaklar,din,dil ırk gözetmeksizin gösterilen en kadim kardeşperverliği sergilediler . Irakta Saddam’ın zulmüne uğrayan sadece Kerkük halkı olmamakla beraber, kendi halkı ve Kürtlerde orada pisipisine katledildikleri aşikârdı. İşte Sait ve diğer doğu halkın bunu ezilmişliklerinin elim yarasını çektikleri için Iraktan göç eden her kim olursa olsun masuma kucak açıyorlardı. Kerkük yiğidi Mahir, ne Halepçiyi unutmuştu Ne de Saddam’ın zulmü sonucu dağılan aileleri. Irak ve Amerika’nın arasındaki ateş çemberinden kurtulan birkaç aileden biriydiler. Kim bilir orada daha milyonlarca hayat hikâyesine tanık olunurken orada ki kadın ve çocukların anılarında katil bir Amerika ve diktatör Saddam Hüseyin portresi asla silinmeyecekti. (Yıl 30 Aralık 2006) Saddam Hüseyin idam edildiğinin sabahında Mahir ve annesi, memleketlerinden göç ettikleri o günü, uzun metrajlı film şeridi gibi hafızlarında geçirdiler. “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste” deyimi milyonlarca dudakta o dakika mırıldanıyordu.. Göçzede Mahir’in hayatındaki en kalıcı haslet kardeşlikti, dostluktu, vefaydı. Mahir’in hayat hikâyesine yakinen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı ,tek bir ezber, tek bir idol:“ Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?”
YAYIN TARİHİ:
2012-06-20
DOSYA BOYUTU:
3,67
ISBN:
6055391089
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yasemin Ceylan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? PDF

Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yasemin Ceylan. Okuyabilirsin Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?" Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir ... Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın %17 İndirimli Yasemin Ceylan ... . Ürün Adı: Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? Mağaza: kitapeksper. Tosla Kart ile yapacağın 100 TL ve üzeri alışverişine 20 TL indirim. Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın?-Yasemin Ceylan ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar. 18 TL. Mahir'in hayat hikâyesine yakınen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?". Göç Mekruh t ... Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? - Yasemin Ceylan ... . 18 TL. Mahir'in hayat hikâyesine yakınen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?". Göç Mekruh tu, savas çirkindi ve fakirlik sinir tanimadigi yasamlarina hediye gibi giren can arkadasi Sait'in vefakâr dostlugu apayri gurur timsaliydi. Göç Mekruh tu, savaş çirkindi ve fakirlik sınır tanımadığı yaşamlarına hediye gibi giren can arkadaşı Sait'in vefakâr dostluğu apayrı gurur timsaliydi. 0 yorum / Ürün Hakkında Yorum Yap. Açıklama Göç Mekruh tu, savas çirkindi ve fakirlik sinir tanimadigi yasamlarina hediye gibi giren can arkadasi Sait'in vefakâr dostlugu apayri gurur timsaliydi. 15.30 TL. Mahir'in hayat hikâyesine yakınen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?". Start by marking "Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın?" as Want to Read More filters. | Sort order. Start your review of Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? Kerkük yiğidi Mahir, ne Halepçeyi unutmuştu ne de Saddam'ın zulmü sonucu dağılan aileleri. aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın". Kerkük yiğidi Mahir, ne Halepçeyi unutmuştu ne de Saddam'ın zulmü sonucu dağılan aileleri. aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?" 18 TL. Mahir'in hayat hikâyesine yakınen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, tek bir idol:" Göç mekruh ise Mahir ne yapsın?". Film, elektronik, kırtasiye malzemeleri, oyuncak ürünlerini sitemizden inceleyin. Göç Mekruhsa Mahir Ne Yapsın? Göç nasıl bir şeydi? Ekmek için, yurt için, Töreden muzdarip kan davaları için aynı... Mahir'in hayat hikâyesine yakınen tanık olan herkesin aklında yer edinen tek bir serzeniş vardı, tek bir ezber, te...