acem2019delhi.com

Özbek Efsaneleri

Responsive image
Buhara, Fergana, Harezm, Hive, Semerkant, Taşkent… Bu isimler yan yana sıralandığında bilinçaltımızda doğrudan tarih çağrışımı yapar. Orta Asya bozkırlarının binlerce yıllık geçmişi sanki bu isimlerle özdeşleşmiş gibidir. Bu şehirler, Türk kültürünün beşiği sayılan tarihî mekânlardır ve hepsi Özbekistan sınırları içindedir. Mavi kubbeli tarihî eserleriyle ziyaretçilerini karşılar, bağırlarına basar ve insana tarifi imkânsız bir tarih keyfi yaşatırlar. Kupkuru dağlara, taşlara, kayalara hikâyeler üreten insanoğlu, her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu tarihî mekânlarda binlerce yıldan beri kesintisiz olarak anlatılan hikâyelerde ortak kültürümüzün hangi incileri korunmuştur?
YAYIN TARİHİ:
2012-06-22
DOSYA BOYUTU:
7,85
ISBN:
6054370191
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hüseyin Baydemir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Özbek Efsaneleri PDF

Özbek Efsaneleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hüseyin Baydemir. Okuyabilirsin Özbek Efsaneleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir ... Araştırma - İnceleme - Fenomen Yayıncılık - Özbek Efsaneleri ... . Kupkuru dağlara taşlara kayalara hikâyeler üreten insanoğlu her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu tarihî mekânlarda binlerce yıldan beri kesintisiz olarak... Alış-Veriş Listeme Ekle. Özbek Efsaneleri. Kupkuru dağlara taşlara kayalara hikâyeler üreten insanoğlu her adımı ayrı bir tarih kokan bu mekânlar için acaba ne efsaneler dizdirmiştir veya bu... ...uluslararası ve ulusal efsane tasniflerinden hareketle; Özbek Türkçesinde yayınlanmış olan, Mämätqu ... Özbek Efsaneleri ... ... ...uluslararası ve ulusal efsane tasniflerinden hareketle; Özbek Türkçesinde yayınlanmış olan, Mämätqul Corayev'in, "İpäk Yoli Äfsånäläri" adlı derlemesinde geçen efsanelerin ... Ürün Adı: Özbek Efsaneleri Ürün Kodu: 9786054370191 Basım Yılı: 2012.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Hüseyin Baydemir. Anahtar Kelimeler: Afganistan, Belh, Özbek, Efsane, İnanış, Epizot iii. içerisinde yaşayan Özbeklerin efsaneleri konusunda Belh Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Özbek-Türk Bölümü hocası Prof. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir. Birinci bölümde, Özbek araştırmacılara göre efsane kavramı, efsanelerin diğer türlerle ilişkisi ve Özbek efsaneleriyle ilgili çalışmalara yer verilmiştir....