acem2019delhi.com

Varlık ve Zaman

Responsive image
Martin Heidegger’in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein’ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. İnsanın varoluşunun zaman ufku içinde açığa çıktığını, bunun da varlığın açımlanması anlamına geldiğini ortaya koydu. Bu sayede Heidegger, özne-nesne ve ruh-beden ayrımının üstesinden gelmeyi hedefleyen bir ontoloji yarattı. Çağdaş felsefenin en önemli yapıtlarından biri olan bu kitapla Heidegger, yalnızca felsefede değil sanat, politika, dil, psikoloji, mimarlık ve teknoloji gibi alanlarda da derin bir etki yarattı. Sartre, Levinas, Binswanger, Boss, Merleau-Ponty, Foucault, Derrida, Arendt, Gadamer, Jonas, Marcuse, Rorty, Agamben, Dreyfus gibi çok sayıda çağdaş düşünür Varlık ve Zaman’dan ilham aldı. 
YAYIN TARİHİ:
2019-05-03
DOSYA BOYUTU:
5,88
ISBN:
6051718224
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Martin Heidegger
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Varlık ve Zaman PDF

Varlık ve Zaman harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Martin Heidegger. Okuyabilirsin Varlık ve Zaman sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k ve Zaman adlı eserinde gerçekleştirerek çağımızın varlık kuramlarını etkiledi ... VARLIK VE ZAMAN ÜZERİNE | www.sabitfikir.com ... . Heidegger, kimilerine göre yüzyılının en önemli filozofudur, öyleyse Varlık ve Zaman da en önemli kitap olacaktır. Felsefeyle ilgilenenler uzun süredir Ökten?in Varlık ve Zaman çevirisini bekliyordu zaten. Martin Heidegger'in başyapıtı Varlık ve Zaman 1927 yılında yayımlandı. Bu kitapta Heidegger, insanın dünya içindeki varoluşunu (Dasein'ı) özgün bir yöntem ve terminolojiyle çözümleyip açıkladı. Başyapıtı Varlık ve Zaman (Sein und Zeit) 1927 yılında yayınlandı ve anında bü ... Martin Heidegger: Varlık ve Zaman » Felsefe.Gen.Tr ... . Başyapıtı Varlık ve Zaman (Sein und Zeit) 1927 yılında yayınlandı ve anında büyük ilgi gördü. Varlık ve Zaman adlı eserinde Heidegger, en temel sorulardan birine cevap aramaktaydı: Varlık nedir? Ancak Varlık ve Zamandan "Zaman ve Varlık"a giden yol, Varlık ve Zaman kavramlarının salt bir tersine çevrilmesinden söz etmemize izin vermek için fazlasıyla inceliklerle dolu ve karmaşıktır. Birlikte Varlık ve kendi olma olarak dünyadaki varlık - İnsan. Dasein'ın ontolojisinin incelenmesi, fundamental ontoloji. Varlık ve Zaman ≡ Fenomenolojik (fundamental) ontolojinin hermenötiğidir. Zira yüksek lisans tezimi Varlık ve Zaman'ı esas alarak Heidegger üzerine yazmıştım bundan ...