acem2019delhi.com

Türk Tarihinde Kadın ve Savaş

Responsive image
Türk Destan ve efsanelerinde kadın, daima bir şeref, ahlak, kahramanlık ve fedakârlık sembolü olarak düşünüle gelmiştir. Hatta Türk muhayyilesinde kadın, çoğu zaman insan değil, karanlıkları aydınlatan bir ışık manzumesi, erişilmesi, dokunulması, koklanması, kısaca beş duyu ile kavranması mümkün olmayan ilahi bir nur manzumesi, iyiliği, yiğitliği telkin eden bir melektir. Hunlardan Türkiye Cumhuriyeti'ne, Orhun-Selenge Nehirlerinden Tuna Nehrine, İtil Nehrinden Nil Nehrine kadar uzanan geniş coğrafyada konar-göçerlik ve yerleşik hayatı iç içe yaşayan, Gök Tanrı dininden İslamiyete farklı inanç sistemleri içerisinde yer alan Türklerin erkekleri kadar kadınları da kahraman olmak zorunda kalmışlardır. Kadınlar gerek yaşam şartları, gerek siyasi şartlar gerekse toplumsal statüleri sebebiyle savaşın içerisinde yer almışlardır. Bu çalışmada mitolojik devirlerden başlayarak XX. Yüzyıla kadar geçen tarihi süreç içerinde kahramanlıkları ile ön plana çıkan Türk kadınları incelenmiştir. Tomris Hatun'dan Kanıkkey Hatun'a, Hınık Hatun'dan Terken Hatun'a, Süyüm Bike Hatun'dan Dilşad Hatun'a, Nene Hatun'dan Şöhret Ana'ya Türk tarihinin kahraman ve savaşçı kadınları ile isimsiz kahraman Türk kadınlarının Türk tarihindeki yerleri ve faaliyetleri ortaya konulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2014-11-18
DOSYA BOYUTU:
3,66
ISBN:
6055022914
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hava Selçuk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Tarihinde Kadın ve Savaş PDF

Türk Tarihinde Kadın ve Savaş harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hava Selçuk. Okuyabilirsin Türk Tarihinde Kadın ve Savaş sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...elerinde kadın, daima bir şeref, ahlak, kahramanlık ve fedakârlık sembolü olarak düşünüle gelmiştir ... Türk Tarihinde Kadın ve Savaş Hava Selçuk ... . ...göre az olmasına rağmen, bu ürkütücü kadın savaşçıların her biri tarihte kalıcı bir iz bıraktı. Bir savaş esiriyken tüberkülozdan öldü. En korkusuz en vatanperver kadınlar Türk analarımız değil mi? Savaş ve kadın kelimesi birlikte telaffuz edilmemesi gerekli iki kelimedir. Hatun'dan Terken Hatun'a, Süyüm Bike Hatun'dan Dilşad Hatun'a, Nene Hatun'dan Şöhret Ana'ya kadar Türk ... Türk Tarihinde Kadın ve Savaş | bkmkitap.com ... . Hatun'dan Terken Hatun'a, Süyüm Bike Hatun'dan Dilşad Hatun'a, Nene Hatun'dan Şöhret Ana'ya kadar Türk tarihinin... obilir>Konular>Toplum>Tarih>Türk Kadınının Kahramanlığı ve Fedakarlığı - Kahraman Türk Kadınları. Savaş sonrasında kendisine bağlanan emekli maaşını Kızılay'a bağışlamıştır. GYS Türk Patent ve Marka Kurumu. Benzer Ürünler. %20 indirimli Yeni. Remzi Kitabevi Bir Kadın Bir Ses | Doğan Cüceloğlu. İldenizlilerde Zahide Hatun.Massagetle...