acem2019delhi.com

Toprak Ana

Responsive image
İnsan hep bir başka insana dökmez içini; kimi zaman bir ağaç, bir dere, belki de uzayıp giden biryoldur bizi dinleyen. Köyün genç erkekleri savaşın patlak vermesiyle cepheye gidince, tüm ahalinin sorumluluğunu üstlenen Tolgonay da işte böyle yapar; toprağa, Toprak Ana’ya anlatır derdini. O anlatırken biz de savaşın yol açtığı altüst oluşlar karşısında köy halkının mücadelesine, bu sırada verilen kayıplara, yarım kalan hayallere tanık oluruz. Elinizdeki eser, devrimler ve savaşların ortasında altüst olan ‘sıradan’ insanın yaşamına dairdir. “Toprak Ana, Savankul gibi, Kasım gibi insanlar ölüyorlar da neden dağlar devrilmiyor, göller taşmıyor? Babasıyla oğul toprağı işleyen, çalışkan iki insandı. […] Onlar da kendi didinmelerinin karşılığını başkalarından kat kat görecekleri için yaşamda pek çok mutluluk tadacaklardı. Söyle bana, Toprak Ana, doğrusunu söyle: Savaşmadan yaşayamaz mı insanoğlu?”
YAYIN TARİHİ:
2018-10-31
DOSYA BOYUTU:
6,62
ISBN:
9752473027
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cengiz Aytmatov
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Toprak Ana PDF

Toprak Ana harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cengiz Aytmatov. Okuyabilirsin Toprak Ana sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...raz ürünleri ön siparişleri (sevkıyatlar 27 ... Toprak Ana - Cengiz Aytmatov - morkitaplik.com ... ... Yazar, Toprak Ana romanında savaş zamanı insanların yaşadığı tüm sıkıntıları, cephede kaybedilenlere duyulan acıları, insanı perişan eden ayrılıkları akıcı bir dille anlatmış. ...Aytmatov, Toprak Ana " romanın şahıs kadrosu yazarın diğer romanları, "Cengiz Aytmatov, Toprak Ana " adlı eserden alıntılar yer alır. Toprak Ana yazarın en önemli romanlarından biri kabul edilir. Toprak Ana. Kitabın adı:toprak ANA kitabın ... Toprak Ana Konusu, Özeti ve Karakterleri | ÖzetiVar ... . Toprak Ana. Kitabın adı:toprak ANA kitabın yazarı:Cengiz Aytmatov yayın evi ve adresi:varlık yayınları A.Ş. Cağaloğlu yokuşu 40/2,34440 istanbul basım yılı:1990. TOPRAK ANA ÖZETİ Tolganay yaşadığı olayları toprak Anasına anlatmaya başlar. Toprak ANA'Nın mekanı. İsmi bilinmeyen bir köyde geçmektedir. Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un Lenin Ödülü'ne layık görülen romanı Toprak Ana, 1963'te yayınlanmıştır. "Kara toprak, sevgili Toprak Ana, hepimizi sinesinde barındıran sensin! Toprak Ana. Yayın Tarihi: 30 Mayıs 2013. Kitabın adı: toprak ANA kitabın yazarı: Cengiz Aytmatov yayınevi: varlık yay...