acem2019delhi.com

Badiou, Balibar, RanciereÖzgürleşmeyi Yeniden Düşünmek

Responsive image
Felsefi düşüncenin gücü, 21. yüzyılda dönüştürücü ve eşitlikçi amaçlar doğrultusunda nasıl kullanılabilir? “Olay kuramı” ile Alain Badiou, “eşitliközgürlük” önermesiyle Etienne Balibar ve hakiki siyasetin koşullarını eşitlik temelinde araştıran Jacques Rancière, 1980’lerin sonundan bu yana siyasi düşünce alanında son derece verimli ve yaratıcı tartışmalara kaynaklık ediyorlar: Yarının dünyası neye benzeyecek? Birbirimize nasıl güveneceğiz? Özgür ve eşit bir şekilde yaşayabilecek miyiz?Spinoza’dan Marx’a çeşitli düşünsel uğraklarda zenginleşerek ilerleyen özgürleşmeci geleneğin 21. yüzyılın başında bir yenilenme sürecine girdiğini öne süren Nick Hewlett, bu geleneğin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden Badiou, Balibar ve Rancière’in fikriyatını bu kitapta derli toplu ve doyurucu biçimde ortaya koyuyor. Althusser’in bu üç eski öğrencisini “özgürleşme” kavşağında buluşturan Hewlett’in yanıtını aradığı sorulardan biri şu: İçinde yaşadığımız koşullarda bu üç düşünürce öne sürülen fikirleri ve önerileri maddi hayata uygulayabilir miyiz? Badiou, Balibar ve Rancière’i biçimlendiren siyasi ve sosyal koşulları irdeleyen Hewlett, üç düşünürün siyasi düşüncesini sıkı bir eleştirel süzgeçten geçirerek, hacimli külliyatlarındaki eksik ve sorunlu yanları ortaya koymayı da ihmal etmiyor.Badiou, Balibar, Rancière, özgürleşmeyi yeniden düşünmek isteyen herkes için eşsiz bir eser.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-14
DOSYA BOYUTU:
7,57
ISBN:
6056669347
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nick Hewlett
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Badiou, Balibar, RanciereÖzgürleşmeyi Yeniden Düşünmek PDF

Badiou, Balibar, RanciereÖzgürleşmeyi Yeniden Düşünmek harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nick Hewlett. Okuyabilirsin Badiou, Balibar, RanciereÖzgürleşmeyi Yeniden Düşünmek sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... isteyen herkes için eşsiz bir eser. Fransız siyasi tarihi ve siyaset felsefesi uzmanı Nick Hewlett'ın "Badiou, Balibar, Rancière: Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek" başlıklı eseri Metropolis etiketiyle okurla buluştu ... Badiou, Balibar, Ranciere Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek ... . Mesela bu yazımızda yazar Nick Hewlett kitapları arasında yer alan Badiou, Balibar, Ranciere Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. 2019 yılında, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından SANICA'nın çatısı altında kurulan bu yeni iş modeli ile sektöründe farklılık yaratıyor. Badiou, Balibar, Ranciere: Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek. ... Badiou, Balibar, Ranciere-Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek... ... . 2019 yılında, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından SANICA'nın çatısı altında kurulan bu yeni iş modeli ile sektöründe farklılık yaratıyor. Badiou, Balibar, Ranciere: Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 43 dakika önce Amazon Türkiye. Althusser'in bu üç eski öğrencisini "özgürleşme" kavşağında buluşturan Hewlett'in yanıtını aradığı Badiou, Balibar, Rancière, özgürleşmeyi yeniden düşünmek isteyen herkes için eşsiz bir eser. Fransız siyasi tarihi ve siyaset felsefesi uzmanı Nick Hewlett'ın "Badiou, Balibar, Rancière: Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek" başlıklı kitabı Metropolis Kitap etiketi ile raflardaki yerini aldı. Althusser'in bu üç eski öğrencisini "özgürleşme" kavşağında buluşturan Hewlett'in yanıtını aradığı Badiou, Balibar, Rancière, özgürleşmeyi yeniden düşünmek isteyen herkes için eşsiz bir eser. Althusser'in bu üç eski öğrencisini özgürleşme kavşağında buluşturan Hewlett'in yanıtını aradığı Badiou, Balibar, Rancière, özgürleşmeyi yeniden düşünmek isteyen herkes için eşsiz bir eser. Alış-Veriş Listeme Ekle. Badiou, Balibar, Ranciere Özgürleşmeyi Yeniden Düşünmek....