acem2019delhi.com

Antropoloji Sözlüğü (5-F-11)

Responsive image
Bu çalışma, başlıca amacı “insanı ve oyun yarattığı kültürü tanımak” olan antropolojiyi; toplum bilimlkerinin en genci olan bu bilim dalını derinlemesine serimlemeyi amaçlıyor. İnsanın biyolojik ve kültürel bir bütün olduğundan yola koyularak antropolojinin iki ana dalına; sosyal/kültürel antropoloji ile fiziksel/biyolojik antropolojinin temel kavram, kuram ve yaklaşımlarına el verdiğince eşit ölçüde yer ayırıyor.Yanlızca antrepoloji terimleri değil, antropoloji tarihini, önemli antropologları, ses getiren okul ve kurumlarını ve antropolojinin türkiye serüvenini olabildiğince aktarmak amacına güden bu sözlüğün “insanın ya da insanlığın bilimi” ile ilgilenen her düzeyden okura seslenebileceği kanısındayız.
YAYIN TARİHİ:
2009-01-01
DOSYA BOYUTU:
5,93
ISBN:
9757298468
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kudret Emiroğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Antropoloji Sözlüğü (5-F-11) PDF

Antropoloji Sözlüğü (5-F-11) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kudret Emiroğlu. Okuyabilirsin Antropoloji Sözlüğü (5-F-11) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Oturum. Adli Antropoloji Çalışmaları ... Antropoloji Sözlüğü Kudret Emiroğlu ... . *Antropoloji, insana çeşitli açılardan bütüncül bakan bir bilimdir. Örneğin antropoloji fosil incelemelerinde fizik, kimya ve jeolojinin tekniklerinden yararlanır. 19. yüzyıl antropolojisi spekülatif (kurgusal)dır, verileri yetersizdir. Antropolojik alan çalışmalarının öncüsü Durkheim'dan etkilenen Radcliffe Brown (1881-1955) ve Bronislaw Malinowski (1884-1942) dir. Tıklayın ve Antropoloji kelimesinin ... Antropoloji Sözlüğü (5-F-11) - Kudret Emiroğlu ... . Tıklayın ve Antropoloji kelimesinin Osmanlıca - Türkçe sözlükte anlamını okuyun. antropoloji yun. İnsan dediğimiz varlığı inceleyen ilim. Etnoloji ve Antropoloji Arasındaki Fark Nedir? Antropoloji insan kökenleri, toplumları inceler ... Etnoloji insanın özelliklerini inceler....